On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, October 8, 2020

Trump mówi, że „nie będzie tracił czasu” na „wirtualną debatę” po ogłoszeniu zmian formatu debat


 Prezydent Trump, w swoim pierwszym wywiadzie od czasu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, powiedział Marii Bartiromo z Fox Business w czwartek, że nie weźmie udziału w następnej debacie, zaledwie kilka minut po tym, jak Komisja ds. Debat Prezydenckich (CPD) ogłosiła ostateczną debatę zaplanowaną na 15 października jako wirtualną.

CPD ogłosiło we wtorek, że „druga debata prezydencka będzie miała formę spotkania miejskiego, w którym kandydaci będą uczestniczyć z różnych odległych miejsc”. Steve Scully z C-SPAN nadal jest przygotowany na prowadzenie drugiej debaty prezydenckiej z Miami.

Ale w czwartkowym wywiadzie dla Fox Business prezydent powiedział, że nie weźmie udziału w wirtualnej debacie.

„Komisja zmieniła styl debaty i jest to dla nas nie do zaakceptowania” - powiedział Trump w 'Poranku z Marią'. Prezydent dodał, że spodziewał się „pobić go również w drugiej debacie”

„Nie zamierzam prowadzić wirtualnej debaty” - ciągnął Trump. „Nie zamierzam tracić czasu na wirtualną debatę”. Prezydent powiedział, że nie zamierza „siedzieć przy komputerze” i debatować, nazywając to „śmiesznym”. „Próbują chronić Bidena” - powiedział Trump. "Wszyscy to robią."