Saturday, January 16, 2021

Dyrektor generalny Parlera i jego rodzina zmuszeni do ukrywania się po groźbach śmierci


 Ulubiona przez konserwatystów nowa aplikacja społecznościowa wszczęła przeciwko Amazon pozew antymonopolowy. W ciągu 24 godzin wartość rynkowa Parlera spadła z kilku miliardów do zera.

Akta sądowe złożone w piątek przez zespół prawników Parlera ujawniły, że jego dyrektor generalny John Matze i jego rodzina ukrywają się teraz w związku z groźbami śmierci i naruszeniami bezpieczeństwa, z którymi się spotkali.

Parler, aplikacja społecznościowa, która została szeroko przyjęta przez zwolenników Trumpa, wszczęła proces antymonopolowy przeciwko Amazon po tym, jak gigant technologiczny zaprzestał świadczenia usług internetowych po zamieszkach na Kapitolu w zeszłym tygodniu. Amazon złożył odpowiedź, twierdząc, że „nie ma podstawy prawnej” i twierdzi, że jego pracownicy byli narażeni na groźby i prześladowania.

Dokumentacja złożona przez prawników Parlera potwierdza niepokojące roszczenia Amazona, ale należy zauważyć, że firma prowadzona przez Jeffa Bezosa nie jest stroną otrzymującą groźby.

„Jest grupa o nazwie UGNazi, która atakuje mnie” - powiedział Matze, zauważając, że kontrowersyjna grupa hakerów ujawniła wiele jego haseł i danych osobowych w Internecie. „Opublikowali mój adres, zagrozili, że przyjdą pod moje drzwi”.

- UGNazi (Underground Nazi Hacktivist Group) to grupa hakerów. Grupa przeprowadziła od 2012 r. serię cyberataków, w tym „odmowa usługi”, na strony internetowe różnych organizacji.

- Wyszukiwarka Google nie wyświetla adresu internetowego Parlera a ich website jest niedostępna.

------

Powyższy tekst pokazuje jak w ciągu ostatnich kilu lat zmieniła się Ameryka pod wpływem poprzedniego prezydenta i codziennych ataków liberalnych mediów na Trumpa, jego zwolenników i innych konserwatystów. Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat, nie widzi żadnego problemu lub uważa że to wyolbrzymianie sprawy to zapraszam do oglądnięcia 1 godziny wieczornego programu CNN prowadzonego przez Chrisa Cuomo który wykorzystuje wysoki status swojego brata który jest gubernatorem stanu Nowy Jork.