On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, February 20, 2021

Głupota władz w Teksasie przerasta wszelką wyobraźnie, podniesiono ceny za prąd 300 (trzysta) razy


 Po śmiertelnej burzy zimowej, która w tym tygodniu pozbawiła w Teksasie prądu miliony ludzi - wraz z brakiem żywności i czystej wody - niektórzy Teksańczycy mają teraz wysokie rachunki za prąd. Według raportów, opłaty mają wartość nawet 17 000 USD.

Jak to możliwe?

Publiczna Komisja ds. Energii w Teksasie (PUCT) przejęła kontrolę nad stanową siecią elektroenergetyczną, w poniedziałek i podniosła cenę hurtową do 9 USD za kilowatogodzinę przynajmniej do czasu, gdy sieć będzie w stanie obsłużyć zapotrzebowanie spowodowane zimową burzą.

Firma energetyczna podała, że jest to około 300 razy wyższa kwota niż normalna cena hurtowa i chociaż 99% domów miało prąd do czwartku wieczorem, PUCT pozostawiło ceny bez zmian.

„Ceny ma ustalać rynek, a nie nominacje polityczne” - mówi firma. „Zamierzamy walczyć wspólnie z naszymi klientami o sprawiedliwość i odpowiedzialność - aby ujawnić, dlaczego pozwolono na takie podwyżki cen, kiedy miliony Teksańczyków straciły prąd”.

To co się dzieje w Teksasie to jaskrawy dowód na to, że głupota i kompletny brak wyobraźni ludzi którzy dorwali się do władzy możliwa jest bez względu na to która partia rządzi stanem.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.