Saturday, February 20, 2021

Głupota władz w Teksasie przerasta wszelką wyobraźnie, podniesiono ceny za prąd 300 (trzysta) razy


 Po śmiertelnej burzy zimowej, która w tym tygodniu pozbawiła w Teksasie prądu miliony ludzi - wraz z brakiem żywności i czystej wody - niektórzy Teksańczycy mają teraz wysokie rachunki za prąd. Według raportów, opłaty mają wartość nawet 17 000 USD.

Jak to możliwe?

Publiczna Komisja ds. Energii w Teksasie (PUCT) przejęła kontrolę nad stanową siecią elektroenergetyczną, w poniedziałek i podniosła cenę hurtową do 9 USD za kilowatogodzinę przynajmniej do czasu, gdy sieć będzie w stanie obsłużyć zapotrzebowanie spowodowane zimową burzą.

Firma energetyczna podała, że jest to około 300 razy wyższa kwota niż normalna cena hurtowa i chociaż 99% domów miało prąd do czwartku wieczorem, PUCT pozostawiło ceny bez zmian.

„Ceny ma ustalać rynek, a nie nominacje polityczne” - mówi firma. „Zamierzamy walczyć wspólnie z naszymi klientami o sprawiedliwość i odpowiedzialność - aby ujawnić, dlaczego pozwolono na takie podwyżki cen, kiedy miliony Teksańczyków straciły prąd”.

To co się dzieje w Teksasie to jaskrawy dowód na to, że głupota i kompletny brak wyobraźni ludzi którzy dorwali się do władzy możliwa jest bez względu na to która partia rządzi stanem.