Friday, March 12, 2021

Demokraci udają że nie ma żadnego problemu z gubernatorem Cuomo a oskarżenia o seksualne napastowanie to "spisek Trumpa"


 Podczas gdy najwyżsi rangą politycy partii Demokratycznej odmawiają ustosunkowania się do sytuacji z gubernatorem Cuomo kobiety które oskarżyły go o seksualne napastowanie są atakowane online przez różnych trolli. 

Prośby dziennikarzy Fox News o komentarz skierowane do wiceprezydent Harris po każdym oskarżeniu pozostały bez odpowiedzi, a w środę wiceprezydent zignorowała pytanie reportera, który zapytał: „Pani wiceprezydent, czy ma pani jakieś uwagi na temat gubernatora Cuomo?” Wyszła z sali odpraw, zanim odpowiedziała na pytanie.

Gubernator został oskarżony o molestowanie seksualne przez co najmniej sześć kobiet, w tym przez niezidentyfikowaną pracowniczkę, która twierdziła, że Cuomo obmacywał ją pod bluzką bez jej zgody, kiedy pracowała w rezydencji gubernatora w zeszłym roku.

Pierwsza z tych kobiet, Lindsey Boylan, tak napisała online:

„Proszę zrozumieć, nic mi nie jest i nic mi nie będzie. Ale te internetowe trolle są widziane przez inne ofiary. Nie wszystkie, które to przeżyły, mają platformę, którą ja mam. Nie wszystkie mają taki system wsparcia jak ja. Nienawiść do ofiar i mizoginia muszą się skończyć.”

Jak donosi Journal News, pojawiły się także dziwaczne teorie spisowe. Jedna z nich polega na tym, że kobiety złożyły fałszywe zarzuty nękania w celu usunięcia Cuomo ze stanowiska, aby były prezydent Trump nie musiał stawiać czoła dochodzeniom finansowym w stanie. Mimo że wszelkie wątpliwe transakcje Trumpa w stanie byłyby badane przez biuro prokuratora generalnego, a nie gubernatora. 

„Lubisz myśleć, że skontaktują się ze mną ludzie Donalda Trumpa i mi się opłacą? To śmieszne, i to rozprasza”. - Ana L., jedna z sześciu oskarżycielek Cuomo.

Oczywiście nikt już nawet nie mówi o tym, że gubernator przez swoje nie zrozumiale decyzje może ponosić wine za śmierć co najmniej 15 tysięcy staruszków odsyłanych z Covidem do domów starców zamiast do szpitali.