On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, March 11, 2021

Fortuna Warrena Buffetta przekroczyła 100 miliardów dolarów, po tym gdy jego akcje urosły w ostatnich 2 tygodniach


 Fortuna inwestora Warrena Buffetta przekroczyła w środę 100 miliardów dolarów, kiedy akcje jego firmy osiągnęły rekordowy poziom ponad 400 000 dolarów za sztukę.

Akcje Berkshire Hathaway klasy A wzrosły w środę do 407 750 USD, po czym straciły trochę na zamknięcie dnia na poziomie 398 840 USD. Akcje klasy B konglomeratu z Omahy w stanie Nebraska sprzedawano po znacznie bardziej przystępnej cenie 263,99 USD.

Akcje Berkshire ogólnie rosły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, odkąd Buffett opublikował swój doroczny list do akcjonariuszy pod koniec zeszłego miesiąca. Nawet przy pandemii koronawirusa, która ciążyła na wielu przedsiębiorstwach Berkshire, firma odnotowała 35,8 miliardów dolarów zysku w czwartym kwartale, głównie z powodu zysków papierowych na wartości swoich inwestycji.

Fortuna Buffetta, która jest głównie związana z jego posiadaniem 248 734 akcji klasy A, przekroczyła 101 miliardów dolarów w środę, w szczytowym momencie akcji. Ale byłby wart znacznie więcej, gdyby nie rozdawał co roku dużych bloków akcji Berkshire Hathaway Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz kilku innym organizacjom charytatywnym od 2006 roku.

90-letni inwestor był niegdyś najbogatszym człowiekiem na świecie, ale spadł na 5 miejsce na aktualnej liście najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes. Jeff Bezos z Amazona jest wymieniany jako najbogatszy człowiek na świecie z fortuną w wysokości 179,6 miliardów dolarów.