KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Monday, August 16, 2021

Ani CNN, ani Nancy Pelosi nie mogą ukryć tego co widzimy w telewizji, Biden wywołał katastrofę w Afganistanie

Wall Street Journal: Prezydent próbuje uniknąć odpowiedzialności za katastrofalne wycofanie

 Prezydent Biden i wiceprezydent Kamala Harris unikali pojawienia się przed kamerami, gdy w sobotę i niedzielę Kabul, stolica Afganistanu, wpadła w ręce talibów. Biden spędził weekend w Camp David, wyjeżdżając na wakacje, gdy sytuacja w Afganistanie się pogorszyła.

Wysoki rangą urzędnik administracji poinformował, że Biden zwróci się do narodu „w ciągu najbliższych kilku dni” w sprawie Afganistanu.

Republikanie w Kongresie ostro skrytykowali Bidena za wyjazd na wakacje w takim czasie. Reprezentant Michael McCaul z R-TX powiedział CNN: „To będzie plama na tym prezydencie i jego prezydenturze”. „I myślę, że będzie miał krew na rękach od tego, co zrobili” – dodał McCaul.

Kongresmen Jeff Van Drew wezwał prezydenta Joe Bidena, wiceprezydent Kamalę Harris i przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi do rezygnacji z powodu wycofania przez administrację wojsk amerykańskich z Afganistanu po tym, jak siły rebelianckie talibów szturmowały w niedzielę stolicę Kabulu.

Republikanin z New Jersey nazwał szybkie przejęcie kraju „jednym z najczarniejszych, najbardziej żenujących dni, jakie mieliśmy w naszym kraju i ogromnym wstydem dla administracji Bidena”.

Natomiast Nancy Pelosi widzi to inaczej:

Prezydentowi należy się pochwała za jasność celu swojego oświadczenia w sprawie Afganistanu i jego działań. Talibowie muszą wiedzieć, że świat obserwuje ich działania. Niepokoją nas doniesienia o brutalnym traktowaniu przez talibów wszystkich Afgańczyków, zwłaszcza kobiet i dziewcząt.

Oczywiście Donald Trump także wzywa Bidena do rezygnacji z powodu kryzysu w Afganistanie.

„Nadszedł czas, aby Joe Biden zrezygnował ze wstydu za to, do czego dopuścił w Afganistanie, wraz z ogromnym wzrostem COVID, katastrofą na granicy, zniszczeniem niezależności energetycznej i naszą okaleczoną gospodarką” – napisał były prezydent w oświadczenie.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.