Monday, August 16, 2021

Ani CNN, ani Nancy Pelosi nie mogą ukryć tego co widzimy w telewizji, Biden wywołał katastrofę w Afganistanie


 Prezydent Biden i wiceprezydent Kamala Harris unikali pojawienia się przed kamerami, gdy w sobotę i niedzielę Kabul, stolica Afganistanu, wpadła w ręce talibów. Biden spędził weekend w Camp David, wyjeżdżając na wakacje, gdy sytuacja w Afganistanie się pogorszyła.

Wysoki rangą urzędnik administracji poinformował, że Biden zwróci się do narodu „w ciągu najbliższych kilku dni” w sprawie Afganistanu.

Republikanie w Kongresie ostro skrytykowali Bidena za wyjazd na wakacje w takim czasie. Reprezentant Michael McCaul z R-TX powiedział CNN: „To będzie plama na tym prezydencie i jego prezydenturze”. „I myślę, że będzie miał krew na rękach od tego, co zrobili” – dodał McCaul.

Kongresmen Jeff Van Drew wezwał prezydenta Joe Bidena, wiceprezydent Kamalę Harris i przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi do rezygnacji z powodu wycofania przez administrację wojsk amerykańskich z Afganistanu po tym, jak siły rebelianckie talibów szturmowały w niedzielę stolicę Kabulu.

Republikanin z New Jersey nazwał szybkie przejęcie kraju „jednym z najczarniejszych, najbardziej żenujących dni, jakie mieliśmy w naszym kraju i ogromnym wstydem dla administracji Bidena”.

Natomiast Nancy Pelosi widzi to inaczej:

Prezydentowi należy się pochwała za jasność celu swojego oświadczenia w sprawie Afganistanu i jego działań. Talibowie muszą wiedzieć, że świat obserwuje ich działania. Niepokoją nas doniesienia o brutalnym traktowaniu przez talibów wszystkich Afgańczyków, zwłaszcza kobiet i dziewcząt.

Oczywiście Donald Trump także wzywa Bidena do rezygnacji z powodu kryzysu w Afganistanie.

„Nadszedł czas, aby Joe Biden zrezygnował ze wstydu za to, do czego dopuścił w Afganistanie, wraz z ogromnym wzrostem COVID, katastrofą na granicy, zniszczeniem niezależności energetycznej i naszą okaleczoną gospodarką” – napisał były prezydent w oświadczenie.