KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Tuesday, August 3, 2021

Polska policja zaalarmowana po niewyjaśnionej śmierci białoruskiego działacza na Ukrainie


 Samobójstwo lub upozorowane samobójstwo – to dwie główne potencjalne przyczyny śmierci szefa Domu Białoruskiego na Ukrainie Vitala Szyszou (Shishou), które są badane przez ukraińską policję.

Powieszone ciało 26-letniego działacza białoruskiego znaleziono we wtorek rano w jednym z kijowskich parków. Dzień wcześniej o jego zaginięciu poinformowała organizacja Dom Białoruski na Ukrainie, której był szefem, pomagająca Białorusinom uciekać z ojczyzny przed prześladowaniami. Jak stwierdzono, mężczyzna najprawdopodobniej rano wyszedł pobiegać i nie wrócił do domu.

Bażena Żołudź, dziewczyna Szyszou, powiedziała Radiu Swaboda, że oboje wyjechali do Kijowa w związku z prześladowaniami przez władze białoruskie.

- Nie chodziło o to, że narzekał, że jest śledzony. Ale ostatnio Wital stał się bardziej uważny, obserwował, które auta podjeżdżają i kto z nich wysiada – mówiła.

Dodała, że jej partner nie otrzymywał bezpośrednich gróźb, ale miał złe przeczucia.

- Nie pokazał mi tego, ale napisał do jednego z naszych znajomych tydzień przed tragedią: „Mam złe przeczucie, w razie czego zaopiekuj się Bażeną”. – powiedział Żołudź.

"To wydarzenie musi wywołać alarm. Polska powinna zapewnić nie tylko azyl i ochronę, ale także zapewnić bezpieczeństwo białoruskim przywódcom, którzy znaleźli schronienie w Polsce!" – skomentował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. "To może być potwierdzeniem, że białoruskie (i rosyjskie) KGB jest gotowe do zemsty, a nawet zbrodni w krajach, w których liderzy znaleźli tymczasowy dom. Apeluję do MSWiA o ochronę zagrożonych uchodźców. 9 sierpnia okażmy solidarność z #WolnaBiałoruś i @Tsihanouskaya!" – dodał parlamentarzysta (donosi DoRzeczy,pl).

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.