On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, October 20, 2021

Kultura "Cancel" przegrała w tym tygodniu walną bitwę z komikiem Dave Chapelle

Zrzut ekranu z Closer-a

 Wygląda na to że wyznawcy "kultury Cancel" (trudno to nazwać kulturą raczej jej brakiem) doznali olbrzymiej porażki z rąk komika Dave Chapelle i Netflix-u.

Na dzisiaj (środę) planowana była akcja protestacyjna w biurach Netflix-u w Hollywood zorganizowana w proteście przeciwko „The Closer”, niedawnej specjalnej komedii Dave'a Chappelle'a, w której wygłosił uwagi, które niektórzy postrzegali jako obraźliwe dla społeczności transpłciowej. Do protestu doszło po tym jak Netflix odmówił zdjęcia, czyli skanselowania, programu z serwisu.

„Cenimy naszych transpłciowych kolegów i sojuszników i rozumiemy głębokie cierpienie, które zostało spowodowane” – powiedział rzecznik Netflix w oświadczeniu dla Fox Business. „Szanujemy decyzję każdego pracownika, który zdecyduje się odejść, i zdajemy sobie sprawę, że mamy znacznie więcej pracy zarówno w serwisie Netflix, jak i w naszych treściach”.

„The Closer” jest teraz jednym z najpopularniejszych programów serwisu Netflix właśnie ze względu na szanse, ze moze być w każdej chwili zdjęty. Chapelle rzeczywiście mocno zaatakował społeczność transpłciowa, coś co już jest niespotykane. Ale, na końcu programu Chapelle daje nam do zrozumienia co nim motywowało. Komik nie powiedział tego wprost ale wygląda na to, że jego transpłciowy przyjaciel/przyjaciółka stanął w jego obronie za co został tak mocno zaatakowany, ze popełniła samobójstwo. 

To naprawdę mocne kilka minut które robi duże wrażenie. Komik dał wyraźnie do zrozumienia, że ma już dość show biznesu i sam odchodzi z niego. Warto ten show zobaczyć bo nigdy nie wiadomo. To środowisko nie jest znane z ustępliwości a "Cancel culture" to ich wkład do naszej kultury. 

Pomimo protestu Netflix nie zmienił zdania.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.