Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Wednesday, October 20, 2021

Kultura "Cancel" przegrała w tym tygodniu walną bitwę z komikiem Dave Chapelle

Zrzut ekranu z Closer-a

 Wygląda na to że wyznawcy "kultury Cancel" (trudno to nazwać kulturą raczej jej brakiem) doznali olbrzymiej porażki z rąk komika Dave Chapelle i Netflix-u.

Na dzisiaj (środę) planowana była akcja protestacyjna w biurach Netflix-u w Hollywood zorganizowana w proteście przeciwko „The Closer”, niedawnej specjalnej komedii Dave'a Chappelle'a, w której wygłosił uwagi, które niektórzy postrzegali jako obraźliwe dla społeczności transpłciowej. Do protestu doszło po tym jak Netflix odmówił zdjęcia, czyli skanselowania, programu z serwisu.

„Cenimy naszych transpłciowych kolegów i sojuszników i rozumiemy głębokie cierpienie, które zostało spowodowane” – powiedział rzecznik Netflix w oświadczeniu dla Fox Business. „Szanujemy decyzję każdego pracownika, który zdecyduje się odejść, i zdajemy sobie sprawę, że mamy znacznie więcej pracy zarówno w serwisie Netflix, jak i w naszych treściach”.

„The Closer” jest teraz jednym z najpopularniejszych programów serwisu Netflix właśnie ze względu na szanse, ze moze być w każdej chwili zdjęty. Chapelle rzeczywiście mocno zaatakował społeczność transpłciowa, coś co już jest niespotykane. Ale, na końcu programu Chapelle daje nam do zrozumienia co nim motywowało. Komik nie powiedział tego wprost ale wygląda na to, że jego transpłciowy przyjaciel/przyjaciółka stanął w jego obronie za co został tak mocno zaatakowany, ze popełniła samobójstwo. 

To naprawdę mocne kilka minut które robi duże wrażenie. Komik dał wyraźnie do zrozumienia, że ma już dość show biznesu i sam odchodzi z niego. Warto ten show zobaczyć bo nigdy nie wiadomo. To środowisko nie jest znane z ustępliwości a "Cancel culture" to ich wkład do naszej kultury. 

Pomimo protestu Netflix nie zmienił zdania.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.