Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Sunday, October 10, 2021

Półki sklepowe w drogeriach w Nowym Jorku są puste w związku z falą kradzieży


 Dzięki tsunami kradzieży sklepowych w całym mieście, na półkach drogerii w całym Nowym Jorku rzeczy pierwszej potrzeby są teraz rzadkim luksusem.

Półki sklepowe takich drogerii jak CVS na Manhattanie coraz bardziej przypominają polskie sklepy lat 80-tych. Trudno jest kupić pastę do zębów, płyn do mycia twarzy i środek do dezynfekcji rąk. Lista artykułów nie możliwych do kupienia jest dość długa.

„Wszystkie zostały skradzione” – powiedział gazecie New York Post pracownik CVS.

Reforma kaucji w stanie Nowy Jork sprawiła, że kradzieże w sklepach są obiecującą formą kariery dla niektórych nowojorskich bandziorów. Jeden mężczyzna, Isaac R., 22 z Queens, został aresztowany za kradzieże w sklepach 46 razy tylko w tym roku. Sama reformy kaucji była i jest potrzebna ale obecna jej wersja nie wypaliła i tworzy więcej problemów niż rozwiązuje. 

„Szaleństwo” – napisał na Twitterze komisarz policji w zeszłym tygodniu w odpowiedzi na raport The Post. „Nie ma innego sposobu na opisanie powstałej sytuacji, która wynika z katastrofalnej ustawy o reformie kaucji”.

Seryjni złodzieje sklepowi, nawet jeśli są aresztowani, zazwyczaj wychodzą na wolność tego samego dnia. Ich przestępstwa często nie są ścigane. Apteki, wypełnione półkami z drobiazgami, oferują złodziejom kopalnię złota.

Do 12 września w mieście odnotowano 26 385 skarg dotyczących kradzieży w handlu detalicznym — najwięcej, jakie kiedykolwiek odnotowano (od 1995 r.). To 32-procentowy wzrost z zeszłego roku (20 024) i 38-procentowy wzrost od 2014 roku (19 166).

Reporterzy odwiedzili kilkanaście sklepów CVS, Walgreens i Rite Aid w całym mieście i we wszystkich stwierdzili tę samą szokującą sytuację.

The Wall Street Journal poinformował, że sklepy są celem szału kradzieży zorganizowanej przestępczości o wartości 45 miliardów dolarów, a kradzione towary są często odsprzedawane na Amazon.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.