Tuesday, November 30, 2021

CNN zmuszone do wydania oświadczenia w związku z ich gwiazdorem, Chris Cuomo (aktualizacja)


 CNN zostało zmuszone do wydania oświadczenia w sprawie swojego gwiazdora Chrisa Cuomo i jego bezprecedensowego zaangażowania w za kulisową obronę swojego brata, gubernatora stanu Nowy Jork, pogrążonego w skandalu obyczajowym i skandalu zacierania dowodów w sprawie liczby zmarłych w domach starców na początku pandemii.

Nowo ujawnione zeznania z śledztwa prokuratora generalnego stanu Nowy Jork w sprawie odsuniętego gubernatora Andrew Cuomo pokazują, że gospodarz „Cuomo Prime Time” intensywnie współpracował z najbliższym kręgiem Demokratów w celu zwalczania zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne przeciwko bratu, nawet opierając się na źródłach w mediach w sprawie doniesień medialnych o oskarżycielach gubernatora.

Wiadomości tekstowe opublikowane przez stanowych śledczych pokazały, że czołowa doradczyni Andrew Cuomo, Melissa DeRosa, pytała 15 marca o „materiały wywiadowcze”, które prezenter CNN miał na temat artykułu dziennikarza śledczego, Ronana Farrow, na co ten odpowiedział, że raport nie jest jeszcze gotowy do publikacji. Artykuł Farrowa został ostatecznie opublikowany przez New Yorker 18 marca.

Przyznanie się Cuomo jest sprzeczne z tym, co powiedział widzom CNN w sierpniu, kiedy twierdził: „Nigdy nie dzwoniłem do prasy w sprawie sytuacji mojego brata”.

Prezenter przyznał się również śledczym, że udzielił porad biuru gubernatora w sprawie postępowania jego brata na początku epidemii koronawirusa. To własnie w tym czasie Chris Cuomo przeprowadził serie wywiadów ze swoim bratem promując go (i jego książkę) jako wspaniały przywódca w ciężkich czasach sugerując nawet, że ten powinien kandydować na prezydenta.

Aktualizacja: CNN zawiesza „na czas nieokreślony” Chrisa Cuomo w oczekiwaniu na ocenę jego udziału w skandalach brata.