Saturday, November 13, 2021

Nagłe zainteresowanie sytuacją na polskiej granicy w CNN


 Wczoraj praktycznie większość dnia, i nikt nie wie dlaczego,  CNN poświeciła na informowanie o sytuacji na na polskiej granicy. Tylko ci którzy naprawdę wiedzą co się tam dzieje mają szanse zorientować się, że CNN umiejętnie omija niektóre aspekty a uwypukla inne. Puszczane są "rzadkie widea z granicy" które "pokazują rzeczywistość w kryzysie" z obozu migrantów. 

"Migranci – w większości z Bliskiego Wschodu i Azji, którzy mają nadzieję na podróż z Polski w głąb Europy – gromadzą się po białoruskiej stronie granicy, gdzie zmagają się z gorzką pogodą i brakiem żywność i opieki medycznej," - pisze CNN.

Wprawdzie piszą o tym, że kryzys wywołała Białoruś ale uwypuklane są informacje, że organizacje humanitarne potępiają Polskę. Nic o poparciu z Unii i NATO.

"Tymczasem tysiące ludzi tkwi między Polską a Białorusią w warunkach, które Organizacja Narodów Zjednoczonych nazwała „katastrofalnymi”. Desperackie sceny głodu i hipotermii rozgrywają się w lasach i prowizorycznych obozach na granicy, gdy nasila się spór geopolityczny," - pisze CNN.

Wygląda na to, że dzisiaj sytuacja na polskiej granicy zdominuje informacje ze świata w CNN. Co ciekawe, wczoraj było więcej materiałów o polskiej granicy niż amerykańskiej przez co najmniej dwa tygodnie.