Friday, November 12, 2021

Gubernator Florydy rozważa wysłanie migrantów do Delaware skąd pochodzi Biden


 Gubernator Florydy Ron DeSantis w środę rozważał wysłanie migrantów do stanu Delaware, ojczystego stanu prezydenta Bidena, w odpowiedzi na dziesiątki, więcej niż 70, lotów migrantów, które według DeSantis wylądowały na Florydzie na rozkaz administracji Bidena.

„Jeśli zamierzają tu przylecieć, zapewnimy im autobusy” – powiedział DeSantis o migrantach przysyłanych samolotami. „Wyślę ich do Delaware, zrobię tak”.

The Washington Examiner poinformował, że urzędnicy powiedzieli im, że administracja Bidena odmówiła poinformowania biura gubernatora o tym, kto zapewnia loty i innych informacji. DeSantis powiedział Fox News, że loty odbywają się w późnych godzinach nocnych, o „pierwszej, drugiej lub trzeciej nad ranem”. Dodał, że loty były „niezapowiedziane” i nie otrzymał „żadnego powiadomienia”, a tym samym nie miał możliwości zawetowania lotów.

Wysyłanie migrantów na Florydę to "f*** you" ze strony Bidena wobec gubernatora który ciągle sprzeciwia się jego zarządzeniom i odnosi sukcesy, w tym także gospodarcze, w walce z pandemią. Ron DeSantis prawdopodobnie będzie także kandydował na prezydenta.