Monday, November 29, 2021

Senatorowie Ted Cruz i Rand Paul krytykują doktora Fauciego


 Rand Paul o Faucim: „Zdumiewające i niepokojące”, aby ogłosić wszystkim, że ja „reprezentuję naukę”.

Dr Anthony Fauci eskalował swoją wojnę z niektórymi prawodawcami, w sprawie reakcji kraju na COVID-19, twierdząc, że sprzeciwiają się „nauce”. Co jest bardzo ciekawe bo jeden z nich, Rand Paul jest cenionym lekarzem.

Senator Rand Paul, z Kentucky, często walczył z Faucim nad różnymi oświadczeniami i zarządzeniami, które główny doradca medyczny prezydenta wydał lub zatwierdził.

Ostatnio Paul ostro skrytykował Fauciego za „zaciemnianie prawdy” o finansowaniu przez National Institutes of Health badań nad zdobywaniem funkcji (przez wirusa) po tym, jak organizacja przyznała w liście do członka komisji kongresu Jamesa Comera, że „ograniczone eksperymenty” były przeprowadzane.

Fauci w wywiadzie dla „Face the Nation” odrzucił sprzeciwy niektórych prawodawców jako „hałas”, mówiąc, że krytykując jego „naprawdę krytykują naukę”.

„Każdy, kto uważnie się temu przygląda, zdaje sobie sprawę, że jest w tym wyraźny antynaukowy posmak, więc jeśli wstanie i skrytykuje naukę, nikt nie będzie wiedział, o czym mówi” – powiedział Fauci. „Ale jeśli wstają i naprawdę wycelują swoje kule w Tony'ego Fauci, ludzie mogą rozpoznać, że jest to osoba, którą jest łatwo krytykować, ale tak naprawdę krytykują naukę, ponieważ ja reprezentuję naukę”.

Rand Paul odpowiedział na twierdzenia Fauci, nazywając to „absolutną pychą”, by zadeklarować, że reprezentuje naukę.

„To zdumiewające i alarmujące, że biurokrata zajmujący się zdrowiem publicznym w ogóle pomyślałby o takim twierdzeniu, zwłaszcza ten, który tak ciężko pracował, by zignorować naukę o naturalnej odporności” – napisał Paul.

Fauci odrzucił również sugestię senatora Teda Cruza z Teksasu, że powinien on zostać postawiony w stan oskarżenia przez prokuratora generalnego w związku z jego komentarzami na temat badań nad wzmocnieniem funkcji. Cruz napisał na Twitterze, że „Świadome okłamywanie Kongresu jest przestępstwem, więc zapytałem AG Garlanda, czy wyznaczy specjalnego prokuratora do zbadania Fauciego”.