Sunday, December 19, 2021

Omicron wymusza falę zamknięć w USA, Biden ostrzega przed nadejściem zimy „śmierci”


 Ponieważ wariant Omicron ma stać się nowym wiodącym wariantem w Stanach Zjednoczonych, wiele szkół i firm zamyka drzwi z powodu tego, a prezydent Biden przewiduje zimę „ciężkich chorób i śmierci”.

Prezydent Biden wcześniej twierdził, że „zamknie wirusa” ale nie „zamknie gospodarki” i nie „zamknie kraju”. Biden ma przemawiać do kraju we wtorek, aby nakreślić dodatkowe kroki, które podejmie w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa.

W całym kraju szkoły zaczynają przestawiać się na uczenie zdalne, restauracje zamykają swoje drzwi dla gości, a wydarzenia publiczne po raz kolejny są odwoływane w wyniku nowego wariantu koronawirusa.

Kilka szkół wyższych i uniwersytetów, takich jak Harvard University i Stanford University, ogłosiło, że rozpocznie wiosenny semestr 2022 r. od zdalnej nauki dla większości studentów. Pennsylvania State University ogłosił w piątek, że studenci powinni być „przygotowani na zmianę planów”, jeśli uniwersytet musi zdalnie rozpocząć semestr wiosenny.

Szkoły publiczne w całym kraju również ogłaszają przejście na nauczanie zdalne. W piątek szkoły publiczne w i w pobliżu Waszyngtonu ogłosiły, że uczniowie przejdą na wirtualną naukę do połowy stycznia, powołując się na „gwałtowny wzrost” przypadków koronawirusa.

Nowy wariant omicron i potwierdzona obecność koronawirusa u zawodników zmusiły ligę amerykańskiego footballu (NFL) do wprowadzenia kilku zmian operacyjnych, w tym przełożenia wielu meczów.