Wednesday, December 1, 2021

Sędzia federalny zablokował nakaz Bidena szczepień dla pracowników służby zdrowia w całym kraju


Sędzia federalny w Luizjanie wydał we wtorek ogólnokrajowy wstępny zakaz przeciwko nakazowi prezydenta Bidena szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia.

Sędzia federalny w amerykańskim sądzie okręgowym Zachodniej Luizjany orzekł na korzyść wniosku prokuratora generalnego stanu Luizjana o zablokowanie nadzwyczajnego rozporządzenia wydanego 4 listopada, które wymagało szczepień dla prawie każdego pracownika zatrudnionego w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, wolontariuszy i pracujących w placówkach opieki zdrowotnej otrzymujących fundusze od Medicaid.

Sędzia orzekł, że administracja Bidena nie ma konstytucyjnych uprawnień do omijania Kongresu poprzez wydawanie takiego nakazu.

„Gdyby władza wykonawcza mogła uzurpować sobie uprawnienia władzy ustawodawczej do stanowienia prawa, dwie z trzech uprawnień przyznanych przez naszą Konstytucję byłyby w tych samych rękach” – napisał. „Jeśli ludzka natura i historia czegoś uczą, to tego, że wolności obywatelskie są narażone na poważne ryzyko, gdy rządy ogłaszają nieokreślone stany wyjątkowe.”

„Podczas pandemii takiej jak ta, jeszcze ważniejsze jest zapewnienie rozdziału władzy określonego w naszej Konstytucji, aby uniknąć erozji naszych wolności” – dodał.