On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, February 7, 2022

Biden spotka kanclerza Niemiec Scholza aby porozmawiać o sytuacji w Europie


 Oczekuje się, że prezydent Biden i kanclerz Niemiec Olaf Scholz będą „znacząco” rozmawiać o sytuacji na Ukrainie podczas poniedziałkowej wizyty w Białym Domu, a także o „wspólnym zaangażowaniu” w trwające starania dyplomatyczne mające na celu zachęcenie Moskwy do deeskalacji napięć i zapobiec inwazji, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji.

Prezydent przywita Scholza w poniedziałek w Białym Domu podczas jego pierwszej wizyty w Waszyngtonie od czasu zaprzysiężenia na kanclerza – wizyta, na której Biden „nie może się doczekać”.

Wysoki rangą urzędnik administracji powiedział, że prezydent po raz pierwszy nawiązał kontakt z Scholzem w październiku, kiedy było jasne, że zastąpi on ówczesną kanclerz Angelę Merkel, i powiedział, że nie może się doczekać „osobiście poznania Scholza podczas jego pierwszej oficjalnej wizyty w Waszyngtonie”.