On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Monday, February 28, 2022

USA zamrażają aktywa rosyjskiego banku centralnego w posiadaniu Amerykanów, ale...


 Administracja Bidena skutecznie zamraża aktywa rosyjskiego banku centralnego będące w posiadaniu Amerykanów, ale odmawia podniesienia produkcji ropy.

Zamrożenie jest skuteczne natychmiast, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji podczas briefingu dla dziennikarzy w poniedziałek. Urzędnik powiedział, że działania USA są połączone z Unią Europejską, Japonią, Wielką Brytanią, Kanadą i innymi. Oznacza to, że Rosja nie tylko nie będzie mogła uzyskać dostępu do funduszy w dolarach amerykańskich, ale także nie będzie mogła korzystać z dolarów w innych krajach i z innych walut.

Urzędnik powiedział, że dzięki wprowadzeniu tego ruchu natychmiast, zanim rynki się otworzą, Rosja nie będzie w stanie przenieść aktywów w celu uniknięcia lub złagodzenia konsekwencji.

Ale...

Administracja Bidena odrzuca wezwania do zwiększenia produkcji ropy w kraju. Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że Stany Zjednoczone muszą zmniejszyć swoją zależność od zagranicznej ropy naftowej, przestawiając się na energię odnawialną, a nie zwiększając produkcję krajową.

Komentarze Psaki pojawiają się wraz z rosnącymi obawami, że ceny energii mogą nadal rosnąć w obliczu toczącej się wojny Rosji na Ukrainie, a wiele krajów NATO, takich jak Niemcy, jest uzależnionych od rosyjskiej ropy.

Ta zależność ograniczyła również międzynarodową reakcję na rosyjską inwazję, a sankcje zostały opracowane specjalnie po to, by nie dotyczyły eksportu rosyjskiego paliwa, w obliczu obaw, że taki ruch może spowodować gwałtowny wzrost cen energii w Europie.

Komentarze pojawiły się również po tym, jak administracja Bidena w zeszłym tygodniu zaczęła opóźniać decyzje w sprawie nowych dzierżaw ropy i gazu po tym, jak sędzia federalny zablokował administracji stosowanie wyższych szacunków kosztów związanych ze zmianami klimatu podczas regulowania zanieczyszczających gałęzi przemysłu.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.