Sunday, March 13, 2022

Nikt nie wierzy Bidenowi, który obwinia Putina za gwałtowny wzrost cen benzyny


 Prezydent Biden i Demokraci są oskarżani o wykorzystywanie zakazu importu rosyjskiej ropy jako „listka figowego” w celu ukrycia skutków ich „radykalnych” rozwiązań dotyczących polityki Zielonego Nowego Ładu.

Senator Steve Daines powiedział, że nie chodzi tylko o zakazanie rosyjskiej ropy: 

„Myślę, że Demokraci używają tego zakazu jako listka figowego, aby ukryć swoje radykalne priorytety Zielonego Nowego Ładu, ponieważ nie chodzi tylko o zakazanie rosyjskiej ropy. Chcą zakazać wszelkiej ropy”.

„Zakaz rosyjskiej ropy jest świetny, ale to nie wystarczy. Zamiast zwracać się do dyktatorów i przeciwników, powinniśmy zwiększyć produkcję tutaj, w Stanach Zjednoczonych. Mamy pod dostatkiem energii i powinniśmy używać jej jako narzędzia, nie tylko dla naszej własnej energii bezpieczeństwo, ale także wspieranie naszych zagranicznych sojuszników i partnerów” – dodał Daines.

Biden ogłosił we wtorek, że import rosyjskiej ropy, gazu i energii jest zabroniony, po decyzji prezydenta Rosji Władimira Putina o inwazji na Ukrainę, która zabiła dziesiątki cywilów.

Biden powiedział też, że Amerykanie odczują efekty przy pompie na stacji benzynowej.

„Wojna Putina już szkodzi amerykańskim rodzinom przy dystrybutorze gazu, odkąd Putin zaczął gromadzić siły zbrojne na granicach Ukrainy” – powiedział Biden. „A dzięki temu działaniu będzie się to pogłębiać. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zminimalizować podwyżkę cen w kraju w koordynacji z naszymi partnerami”.

W skali kraju ceny benzyny wzrosły z 3,72 USD do 4,31 USD. Daines powiedział, że Biden i Demokraci muszą wspierać rodzimą produkcję, aby pomóc amerykańskim rodzinom.

„Prezydent Biden i Demokraci muszą porzucić swoje radykalne priorytety Zielonego Nowego Ładu i wspierać energię Made in America dla dobra amerykańskich rodzin i naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Daines.