Friday, March 4, 2022

Rosną naciski obu partii na Bidena o zakazanie importu rosyjskiej energii


 Ponieważ prezydent Biden i Europejczycy unikają usunięcia rosyjskich banków handlujących ropą z międzynarodowego systemu bankowego SWIFT, Republikanie i Demokraci w Kongresie wzywają do jeszcze bardziej drastycznego posunięcia, aby zakazać rosyjskiej ropy.

Republikanie od tygodni wygłaszają podobne opinie. Ale niektórzy Demokraci wzywają teraz administrację do rozważenia również tego sposobu działania, gdy brutalny atak rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę nasila się. 

Kontynuowanie importu energii od naszych przeciwników, takich jak Rosja, nie ma żadnego sensu. Kończy się czas przerw w leasingu (ziemi pod odwierty). MUSIMY uwolnić nasze obfite zasoby naturalne, aby zapewnić sobie niezależność energetyczną, chronić naszych sojuszników i położyć kres brutalnej wojnie Putina.

Senator Joe Manchin, D-W.Va, powiedział w czwartek, że ma „wielu” współsponsorów z obu partii do ustawy, którą przedstawia wraz z senatorką Lisą Murkowski z Alaski, zakazującej importu rosyjskiej ropy naftowej. Zganił też urzędników administracji za blokowanie wzrostu krajowej produkcji energii, w tym gazu ziemnego w jego stanie. 

Administracja Bidena opiera się wezwaniom zarówno do zwiększenia krajowej produkcji energii, jak i do zablokowania rosyjskiej ropy.