Saturday, March 5, 2022

Tego się nikt nie spodziewał: Elon Musk wzywa do zwiększenia produkcji ropy i gazu w USA w celu walki z Rosją


 Współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wezwał Stany Zjednoczone do zwiększenia krajowego wydobycia ropy w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę, jednocześnie przyznając, że ten ruch miałby negatywny wpływ na jego firmę produkującą samochody elektryczne.

„Nienawidzę tego mówić, ale musimy natychmiast zwiększyć produkcję ropy i gazu” – napisał w piątek Musk na Twitterze. „Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków”.

Musk dodał: „Oczywiście miałoby to negatywny wpływ na Teslę, ale zrównoważone rozwiązania energetyczne po prostu nie mogą zareagować natychmiast, aby zrekompensować rosyjski eksport ropy i gazu”.

Administracja Bidena spotkała się w ostatnich dniach z rosnącą krytyką z obu stron politycznego korytarza za to, że nie zrobiła więcej w celu skupienia się na amerykańskiej produkcji energii w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę, która zakłóciła rynki energetyczne na całym świecie.

Ponadto raporty wykazały, że Stany Zjednoczone kupują od Rosji 650 000 baryłek dziennie, co według niektórych jest zasadniczo finansowaniem machiny wojennej prezydenta Rosji Władimira Putina.

Pierwszy post na Twitterze Muska został przesłany ponownie prawie 20 000 razy w ciągu 30 minut od opublikowania. Drugi post był przesłany 165 000 razy.

„Trzymaj się mocno Ukraino” – napisał na Twitterze Musk.