On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, April 12, 2022

Grupa ekologiczna wzywa do spuszczania powietrza z kół SUV-ów


 Radykalna grupa ekologiczna zachęca ludzi na Twitterze spuszczania powietrza z opon z SUV-ów w pozornym dążeniu do walki ze zmianami klimatycznymi.

Grupa Adbusters opublikowała na Twitterze, i do tej pory nie została zablokowana, instrukcje krok po kroku dotyczące akcji, nazywając to „delikatną eskalacją” w sprawie pilnej potrzeby walki ze zmianami klimatycznymi.

„Wciśnij żwir w zawory opon, zostaw ulotkę na SUV-ie, aby poinformować ich, że opony są przebite i dlaczego to zostało zrobione, i odejdź. To takie proste” – napisała na Twitterze grupa. „Jeśli się zorganizujemy, możemy uderzyć w wystarczającą liczbę SUV-ów w określonych dzielnicach, aby wywołać reportaże i rozpowszechniać 'metamem'”.