KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Tuesday, May 10, 2022

Ceny benzyny osiągnęły rekordowy poziom przed przemówieniem Bidena ws. inflacji


 10 maja ceny benzyny osiągnęły nowy rekord w historii USA, pośród rosnącej inflacji i ograniczeń prezydenta Bidena dotyczących produkcji ropy i gazu. Tak, tak, Bidena nie przekonały ani rosnące ceny, ani wojna na Ukrainie, i jeszcze bardziej ograniczył produkcje surowców energetycznych.

Według kalkulatora średnich cen benzyny AAA (amerykański klub automobilowy), średni krajowy koszt zwykłego galonu benzyny osiągnął we wtorek 4,374 USD, najwyższy w historii według AAA.

Biały Dom oskarżył rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o rekordowo wysokie ceny benzyny i gazu w USA, nawet nazywając ten wzrost „#PutinPriceHike” i przysięgając, że prezydent Biden zrobi wszystko, co w jego mocy, aby ochronić Amerykanów przed „bólem przy pompie”. :)

Biden w zeszłym miesiącu ogłosił, że Agencja Ochrony Środowiska zezwoli latem tego roku na sprzedaż w całym kraju benzyny E15 – benzyny zawierającej 15% etanolu. (Panuje opinia ze benzyna z tak dużym dodatkiem etanolu niszczy silnik. - PN) Biden zdecydował się również na uwolnienie 1 miliona baryłek ropy dziennie z rezerwy strategicznej przez następne 6 miesięcy. Prezydent wzywa również Kongres do zmuszenia firm do płacenia opłat za nieczynne szyby naftowe i nieprodukcyjne akry ziem federalnych, w celu zachęcenia do nowej produkcji.

Krytycy twierdzą, że polityka energetyczna Bidena – ograniczająca odwierty na ziemiach federalnych i blokująca ukończenie rurociągu Keystone XL – stworzyła „problem z dostawami” na rynku. Biden początkowo ogłosił moratorium na odwierty na ziemiach federalnych, ale sędzia federalny w Luizjanie zablokował moratorium po pozwie sadowym 13 republikańskich prawników generalnych.

Według organizacji Yardeni Research wzrost kosztów ropy naftowej sugeruje, że przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe będzie w 2022 r. płacić za benzynę ponad 2000 dolarów więcej.


Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.