Monday, May 2, 2022

Kobieta z Florydy złożyła pozew przeciwko szkole po tym, jak jej dziecko prawie nie przeszło zmiany płci bez jej zgody


 Matka z Florydy, January Littlejohn, składa pozew i ostrzega rodziców w całej Ameryce po tym, jak jej dziecko z transpłciowymi tendencjami prawie przeszło zmianę płci za pomocą szkoły, ale bez jej zgody.

„To dzieje się w całym kraju”, ostrzegła Littlejohn w poniedziałkowym wydaniu programu „Fox & Friends First”.

„Ten sam protokół obowiązuje w wielu, wielu szkołach w różnych dystryktach w całym kraju, a przewodniki używane do dyktowania planów wsparcia dla osób transpłciowych, które odsuwają rodziców na dalszy plan mają ten sam język”. 

Według Littlejohn, jej córka, która miała wówczas 13 lat, wyraziła zagubienie związane z płcią podczas pandemii po tym, jak grupa przyjaciół przeszła na płeć przeciwną.

W końcu dowiedziała się, że szkoła pracuje nad „planem wsparcia osób transpłciowych” z jej dzieckiem, ale początkowo szkoła odmówiła jej zaangażowania, ponieważ córka była „chroniona prawem o niedyskryminacji”. 

„W końcu zobaczyliśmy ten plan wsparcia dla osób transpłciowych, który był sześciostronicowym dokumentem, który wypełnili z moją córką, która miała wtedy 13 lat za zamkniętymi drzwiami, gdzie zadawali jej pytania, które miały absolutnie zły wpływ na jej bezpieczeństwo, takie jak: "Z jakiej toalety wolała korzystać i jaka płeć preferowała podczas nocnych wycieczek” – powiedziała Littlejohn.

Są już pozwy w podobnych sprawach w Wisconsin, Maryland, Oregon, Kalifornia. „To jest to krajowy problem, a rodzice muszą uznać, że mają prawo kierować wychowaniem, edukacją, opieką, decyzjami medycznymi i decyzjami dotyczącymi zdrowia psychicznego swojego dziecka”.