Tuesday, May 17, 2022

Kongres organizuje przesłuchanie w sprawie możliwego zagrożenia ze strony UFO


 Kongresowa podkomisja wywiadu organizuje we wtorek pierwsze od 50 lat przesłuchanie w Kongresie w sprawie UFO.

„Istnieje wiele niewyjaśnionych zjawisk powietrznych. Nie wiemy, czym one są i nie da się ich łatwo zracjonalizować jako zjawiska pogodowe, balony czy cokolwiek innego. Jest to więc dość tajemnicze”, przewodniczący Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów Adam Schiff, D-Calif., powiedział o rozprawie.

Reprezentant Andre Carson, D-Ind., przewodniczący podkomisji ds. zwalczania terroryzmu, kontrwywiadu i zwalczania proliferacji, powiedział w oświadczeniu ogłaszającym przesłuchanie, że kluczowe znaczenie ma dla rządu „poważna ocena i reagowanie na wszelkie potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego – w szczególności tych, których w pełni nie rozumiemy”.

Raport z 2021 r. – którego zredagowana tajna wersja została opublikowana przez The Black Vault na początku tego roku – powiedział, że rząd zarejestrował 144 raporty od 2004 do 2021 r., w tym 80, które „obejmowały obserwację za pomocą wielu czujników”. Raport zawierał również informacje o „wspólnych kształtach” UFO, ale całe sekcje raportu dotyczące kształtów zostały zamazane. 

„Mam nadzieję, że to przesłuchanie skupi się na przejrzystości dla społeczeństwa i ochronie naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedziała kongresmenka Elise Stefanik dla Fox News.