Monday, June 20, 2022

Zdobyto niezbite dowody na to, że w szkołach naucza się krytyczną teorię rasową


 Lewica chce ukryć fakt, że amerykańskie szkoły odeszły od nauczania podstaw matematyki, nauk ścisłych i czytania na rzecz promowania krytycznej teorii rasowej (CRT) i przesłania, że Ameryka jest nieodwracalnie rasistowska.

To, co obudziło Amerykanów, to przejrzystość wywołana przez pandemię pandemii COVID. Po raz pierwszy, gdy ich dzieci uczestniczyły w uczeniu się na odległość, wielu rodziców mogło zajrzeć za kurtynę i zobaczyć, że szkoły nie są już skoncentrowane na dostarczaniu dzieciom elementów edukacyjnych umożliwiających odniesienie sukcesu w prawdziwym świecie – matematyki, nauk ścisłych, czytania, i pisanie. Raczej szkoły przyjęły na siebie rolę zmiany systemu przekonań dzieci, niezależnie od tego, czego chcą ich rodzice.

Co ciekawe, i o tym już się nie mówi, dochodziły glosy rodziców o tym, że nauczyciele szkół "na odległość" domagali się, aby rodzice wychodzili z pomieszczeń, gdy dzieci były "online" co tylko wzbudziło podejrzenia.

Gdy fala rodziców zaczęła się wypowiadać na ten temat, lewica, jej sojusznicy medialni, a nawet czołowe organy ścigania w USA, zaczęły traktować tych rodziców jako rasistów i terrorystów twierdząc także, że to tylko teoria spiskowa i CRT absolutnie nie jest nigdzie uczona. Doszło nawet do tego, że Stowarzyszenie Krajowych Rad Szkolnych (NSBA) wystosowało list żądający wysłania Gwardii Narodowej i Żandarmerii Wojskowej na wywiadówki w szkołach.

Grupa prawnicza 'America First Legal' pozyskała dokumenty w ramach postępowania sądowego przeciwko grupie szkol w Tredyffrin i Easttown w Pensylwanii, które jednoznacznie dowodzą, że rzeczywiście, CRT jest nauczana w szkołach. Kuratorium z tego regionu nie pozwalało rodzicom na przegląd materiałów dla nauczycieli pod pozorem ochrony praw autorskich więc rodzice z pomocą America First Legal złożyli pozew sądowy uzyskując dostęp do tych dokumentów.

Dokumenty pokazują, że "zastosowanie krytycznej teorii rasy przez nauczycieli ma kluczowe znaczenie dla 'Planu działań na rzecz transformacji szkół' i że skrzyżowanie krytycznej teorii rasy ze 'szkolnictwem' jest kluczem do zmiany systemowej."

W szczególności zachęcano nauczycieli do dekonstrukcji i kwestionowania neutralności rasowej, równości kontra sprawiedliwość oraz 'mitu' merytokracji.

Szkolenie idzie jeszcze dalej, gdy pyta nauczycieli „Co to znaczy być białym?”