Monday, July 18, 2022

Burmistrz Waszyngtonu, miasta-sanktuarium, skarży się, że nielegalni zalewają schroniska dla bezdomnych


 Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser pojawiła się w niedzielę w programie CBS „Face the Nation” (Zmierz się z narodem), aby omówić uporczywy problem bezdomności nękający jej miasto.

Gospodarz Margaret Brennen przytoczyła raport Washington Post, który sugerował, że schroniska dla bezdomnych są teraz wypełnione nielegalnymi imigrantami przywożonymi z Teksasu i Arizony.

Bowser przyznała, że jest to „istotny problem” i wezwała rząd federalny do większego zaangażowania, ponieważ obawia się, że nielegalni imigranci są oszukańczo zachęcani do podróży do jej miasta.

Gubernator Teksasu Greg Abbott wysłał wiele autobusów nielegalnych imigrantów do Waszyngtonu, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą napływających z granicy i powiedzieć rządzącym: 'Chcieliście ich to teraz ich weźcie". Jego rozkaz przewożenia migrantów do Waszyngtonu przyszedł po tym, jak wiele społeczności przygranicznych skarżyło się na napływ nielegalnych imigrantów.

W piątek grupa 22 republikanów z Izby Reprezentantów zażądała odpowiedzi od administracji Bidena po tym, jak doniesienia sugerowały, że rząd federalny przewoził nielegalnych imigrantów po całym kraju w celu uzyskania aborcji.

Amerykańskie Służby Celne i Ochrony Granic opublikowały również swój miesięczny raport z czerwca, w którym ujawniono ponad 200 000 przejść granicznych. Obejmowało to rekordową liczbę zaobserwowanych terrorystów, a także ponad 15 000 dzieci bez opieki.