Tuesday, August 2, 2022

General Motors podejmuje poważne zmiany w przypadku najpopularniejszych modeli


 General Motors inicjuje nowy program, aby powstrzymać odsprzedaż swoich najpopularniejszych modeli po niebotycznych cenach.

Popularne, małoseryjne pojazdy, takie jak GMC Hummer EV, są odsprzedawane za zdumiewające sumy, ponieważ podaż nie zbliża się do zaspokojenia popytu.

Pierwszy model Hummera dostępny w tym roku ma cenę początkową 112 595 USD, ale kilka ledwo przejechanych egzemplarzy zostało odsprzedanych na aukcji za ponad 250 000 USD, a jeden z nich nawet za 324 500 USD. 

Producent wkrótce wprowadzi na rynek wyczynowego Chevroleta Corvette Z06 za 106.395 dolarów i Cadillaca Escalade-V za 149 990 dolarów i chce wyjść z tego problemu. Dlatego prezes GM Ameryka Północna Steve Carlisle wysłał pismo do dealerów, informując ich, że przeniesienie niektórych gwarancji zostanie unieważnione, jeśli pojazdy zostaną odsprzedane przez kupującego w ciągu 12 miesięcy od dostawy.

„Kiedy pojazdy są szybko odsprzedawane, szczególnie przez nieautoryzowanych dealerów lub innych sprzedawców, którzy nie przestrzegają standardów GM, cierpią klienci, a marka GM ulega nadszarpnięciu” – czytamy w liście.

Carlisle dodaje, że w przyszłości dealerzy będą również ograniczeni przy składaniu zamówień i rezerwacji na „niektóre modele o dużym popycie”.