Friday, August 5, 2022

Pierwszy autobus z migrantami z Teksasu przybywa do Nowego Jorku


 Około 50 nielegalnych migrantów przybyło w piątek do Nowego Jorku. Zostali przywitani i zabrani pod opiekę przez pozarządowych działaczy charytatywnych i wolontariuszy.

Autobus nielegalnych migrantów został wysłany przez gubernatora Teksasu Grega Abbotta, który wysyła osoby przekraczające granice do liberalnych miast, aby zwrócić uwagę na problem nielegalnej imigracji w jego własnym stanie.

„Z powodu ciągłej odmowy przez prezydenta Bidena uznania kryzysu spowodowanego przez jego politykę otwartych granic, stan Teksas musiał podjąć bezprecedensowe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom” – powiedział Abbott.

 Teksas kontynuuje kampanię mającą na celu przyciągnięcie uwagi rządu federalnego i coraz więcej nielegalnych imigrantów przybywa do stolicy kraju autobusami z Teksasu.

„Oprócz Waszyngtonu, Nowy Jork jest idealnym miejscem dla tych migrantów, którzy mogą skorzystać z obfitości usług miejskich i mieszkań, którymi chwalił się burmistrz Eric Adams w mieście-sanktuarium. Mam nadzieję, że spełni swoją obietnicę witając wszystkich migrantów z otwartymi ramionami, aby nasze opanowane i przytłoczone miasta przygraniczne mogły znaleźć ulgę”.

Ostatni ładunek autobusowy migrantów z Teksasu przybył do Waszyngtonu późnym wieczorem we wtorek. Teksas powiedział, że wysłał co najmniej 5100 migrantów do stolicy kraju. 

Burmistrz Waszyngtonu, Muriel Bowser,  która broniła przyjmowania imigrantów nielegalnie wjeżdżających do kraju jako kwestii praw człowieka, już ogłasza, że stanowi to dla jej miasta ogromne problemy i zażądała, aby Gwardia Narodowa Dystryktu Kolumbii została aktywowana na czas nieokreślony, aby pomóc w tym, co nazwała „kryzysem humanitarnym”.