Tuesday, August 9, 2022

Największy skandal w historii, Demokraci szukają sposobu na dyskwalifikację Trumpa


 Demokraci właśnie zrobili z Trumpa najbardziej badanego przez prokuraturę człowieka w historii USA. I nic! 

Marc Elias, czołowy prawnik kampanii prezydenckiej Hillary Clinton w 2016 r., powiedział w poniedziałek, że były prezydent Trump może zostać zdyskwalifikowany z kolejnego wyścigu do Białego Domu w 2024 r. po nalocie FBI na jego rezydencję na Florydzie.

Agenci FBI wykonali w poniedziałek nakaz przeszukania nieruchomości Trumpa Mar-a-Lago, podobno w poszukiwaniu tajnych dokumentów, które rzekomo zabrał z Białego Domu, gdy opuszczał biuro w 2021 roku. Nakaz przeszukania został przeprowadzony w związku z Archiwami Narodowymi.

To skłoniło Eliasa do zacytowania amerykańskiego Code Title 18, sekcji 2071, aby podkreślić, że Trump może zostać pozbawiony możliwości ponownego ubiegania się o urząd publiczny, ponieważ były prezydent nadal daje do zrozumienia, że wkrótce ogłosi plany ubiegania się o drugą kadencję jako prezydent USA.

Kongresmen Mike Turner domaga się odprawy FBI w sprawie nalotu na Mar-a-Lago: „Jestem wyjątkowo sceptyczny”. 

Turner napisał list do dyrektora FBI Christophera Wraya, żądając „natychmiastowego” wyjaśnienia sprawy.

„Jestem nieświadomy jakiegokolwiek rzeczywistego lub domniemanego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, jakie stanowią jakiekolwiek informacje, dane lub dokumenty będące w posiadaniu byłego prezydenta Trumpa” – powiedział w poniedziałek przedstawiciel Turner.

„Kongres zasługuje na natychmiastowe odpowiedzi od ciebie, co do działań, które nakazałeś” – kontynuował Rep. Turner. „Niniejszym proszę o natychmiastowe poinformowanie przez ciebie członków Stałej Specjalnej Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów w sprawie wszelkich zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego użytych do uzasadnienia twojej decyzji”.

Cztery lata temu pomimo w zasadzie przyznania się samej Clinton do posiadania prywatnego serwera na którym miała supertajne dokumenty Trump nie zdecydował się na wysłanie FBI do jej domu. Demokraci od tego czasu posuwają się dalej i dalej, bo wyraźnie boją się powrotu Trumpa.

Czy USA powoli upodabnia się do Rosji?

Przy okazji, na co urząd podatkowy, IRS, potrzebuje 80 tysięcy dodatkowych uzbrojonych agentów stając się drugą pod względem ilości (razem 160 tys.) po US Army siłą militarna w USA?

Jedna z teorii mówi, że Lewica umyślnie prowokuje Prawice do działania?