Friday, September 23, 2022

Mark Zuckerberg spotkał się z zarzutami w związku z rzekomą próbą wpłynięcia na wybory w 2020 r.


 Center for Renewing America (CRA) złożyło dwie skargi – pierwszą przeciwko Zuckerbergowi i jego żonie Priscilli Chan, a drugą przeciwko grupom Centre for Tech and Civic Life (CTCL), Centre for Election Innovation and Research (CEIR) oraz National Vote at Home Institute (NVAHI) — w czwartek rano w urzędzie podatkowym, IRS.

Skargi uzyskane przez FOX Business twierdzą, że Zuckerberg i trzy grupy były zaangażowane w plan wstrzyknięcia prawie 500 milionów dolarów w wybory w 2020 r., aby „oddać je” prezydentowi Bidenowi. Biden ostatecznie pokonał byłego prezydenta Donalda Trumpa, wygrywając kluczowe stany: Arizona, Georgia, Michigan, Pensylwania i Wisconsin.

Według CRA Zuckerberg zatrudnił byłego kierownika kampanii Obamy, Davida Plouffe'a, aby stanął na czele wysiłków. Plouffe rzekomo przekazał większość stumilionowych dotacji do skłaniających się do demokracji jurysdykcji w swingowych stanach za pośrednictwem trzech zwolnionych z podatku grup praw wyborczych przed wyborami w listopadzie 2020 r.

„To jest haniebne. Trudno wyobrazić sobie federalnych podatników subsydiujących stronnicze preferencje miliarderów, którzy z łatwością mogliby dać pieniądze demokratycznemu super PAC w 2020 roku”, powiedział CRA w udostępnionym oświadczeniu.

„Ale oczywiście wtedy nie byliby w stanie odliczyć podatku, więc ukryli polityczny charakter swoich darowizn i przetasowali je przez „charytatywnych” pośredników, zmuszając zwykłych Amerykanów do zapłaty rachunku” – kontynuowała agencja CRA.

CRA zauważyła, że prawo federalne zabrania osobom fizycznym przekazywania darowizn mających na celu pomoc jednej partii politycznej nad inną.

Skargi mówią, że IRS musi odmówić wszelkich zwolnień z podatku dochodowego od osób fizycznych pobranych przez Zuckerberga i Chana za ich darowizny na rzecz CTCL, CEIR i NVAHI podczas cyklu wyborczego w 2020 roku. CRA zwróciła się również do IRS o zakończenie zwolnień podatkowych trzech powyższych grup.