Thursday, September 15, 2022

„Nieludzkie zło” – Floryda wysyła migrantów na wyspę bogaczy, Martha Vineyard


 Prawodawcy w Massachusetts otrzymali w środę zadanie opieki nad dziesiątkami migrantów po tym, jak gubernator Florydy Ron DeSantis wysłał dwa samoloty pełne migrantów do Martha's Vineyard, eleganckiej wyspy położonej w hrabstwie Dukes.

W środę demokratyczni prawodawcy wyrazili swoją krytykę w Internecie po tym, jak zostali zmuszeni do szybkiego działania, aby zapewnić im schronienie, żywność, koce i inne niezbędne artykuły 50 migrantom, którzy obecnie mieszkają w ich stanie.

Reprezentant Dylan Fernandes, lokalny prawodawca, który reprezentuje Martha's Vineyard, a także Falmouth, Nantucket i Gosnold, powiedział w mediach społecznościowych, że był częścią logistycznego wysiłku powitania migrantów, których, jak twierdził, wysłał DeSantis „w celu zdobycia tanich punktów politycznych. "

„Obecnie imigranci są wysadzani na Martha's Vineyard czarterowymi lotami z Teksasu” – powiedział w innym tweecie. „Wielu nie wie, gdzie są. Mówią, że powiedziano im, że dostaną mieszkanie i pracę. Wyspiarze nie zostali powiadomieni, ale zbierają się jako społeczność, aby ich wesprzeć”.

Martha Vineyard to wyspa gdzie mieszkają najbogatsi w Ameryce i ulubione miejsce pobytu polityków z partii Demokratycznej na przykład Baraka Obamy.