On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, September 19, 2022

Stefanowski nazywa Lamonta „tchórzem” za to, że zgodził się na tylko dwie debaty


 Kampania gubernatora Neda Lamonta zgodziła się w piątek na dwie telewizyjne debaty z Republikaninem Bobem Stefanowskim, czyli o połowę mniej niż w 2018 roku, kiedy rywalizowali o wolny fotel.

NBC Connecticut przyjmie kandydatów w swoich studiach 27 września, podczas gdy WTNH News 8 będzie transmitować drugą i ostatnią debatę 1 listopada z kasyna Mohegan Sun.

Rob Hotaling z Niezależnej Partii Connecticut dołączy do dwóch głównych kandydatów w NBC. Ostateczna debata ograniczy się do Lamonta i Stefanowskiego, choć Hotaling nalega, aby go włączyć.

– "Ned Lamont to tchórz. Jego decyzja o uchylaniu się od debaty ze mną jest zniewagą dla każdego mieszkańca Connecticut, z których wszyscy zasługują na coś lepszego od swojego gubernatora" – powiedział Stefanowski w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Stefanowski zasugerował, że Lamont niechętnie broni swoje "osiągnięcia" dotyczące podatków i śledztwa FBI dotyczącego budowy szkół i State Pier w New London.

„Aby naprawić Connecticut, potrzebujemy lidera, który potrafi bronić swojego rekordu i wyrazić pozytywną wizję naszej przyszłości” – powiedział Stefanowski. „Jestem na to gotowy. Ned powinien przestać się ukrywać i do mnie dołączyć.

Z 10-punktową przewagą i przewagą w rozpoznawaniu nazwiska kampania Lamonta uznała dwie debaty za wystarczające.

"Gubernator Lamont jest podekscytowany możliwością bezpośredniej rozmowy z wyborcami z Connecticut i omówienia kwestii, które są ważne dla nich i ich rodzin" – napisał w oświadczeniu sekretarz prasowy Jake Lewisa.