Monday, September 19, 2022

Stefanowski nazywa Lamonta „tchórzem” za to, że zgodził się na tylko dwie debaty


 Kampania gubernatora Neda Lamonta zgodziła się w piątek na dwie telewizyjne debaty z Republikaninem Bobem Stefanowskim, czyli o połowę mniej niż w 2018 roku, kiedy rywalizowali o wolny fotel.

NBC Connecticut przyjmie kandydatów w swoich studiach 27 września, podczas gdy WTNH News 8 będzie transmitować drugą i ostatnią debatę 1 listopada z kasyna Mohegan Sun.

Rob Hotaling z Niezależnej Partii Connecticut dołączy do dwóch głównych kandydatów w NBC. Ostateczna debata ograniczy się do Lamonta i Stefanowskiego, choć Hotaling nalega, aby go włączyć.

– "Ned Lamont to tchórz. Jego decyzja o uchylaniu się od debaty ze mną jest zniewagą dla każdego mieszkańca Connecticut, z których wszyscy zasługują na coś lepszego od swojego gubernatora" – powiedział Stefanowski w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Stefanowski zasugerował, że Lamont niechętnie broni swoje "osiągnięcia" dotyczące podatków i śledztwa FBI dotyczącego budowy szkół i State Pier w New London.

„Aby naprawić Connecticut, potrzebujemy lidera, który potrafi bronić swojego rekordu i wyrazić pozytywną wizję naszej przyszłości” – powiedział Stefanowski. „Jestem na to gotowy. Ned powinien przestać się ukrywać i do mnie dołączyć.

Z 10-punktową przewagą i przewagą w rozpoznawaniu nazwiska kampania Lamonta uznała dwie debaty za wystarczające.

"Gubernator Lamont jest podekscytowany możliwością bezpośredniej rozmowy z wyborcami z Connecticut i omówienia kwestii, które są ważne dla nich i ich rodzin" – napisał w oświadczeniu sekretarz prasowy Jake Lewisa.