Monday, November 28, 2022

Jeśli Apple i Google usuną Twittera ze swoich platform Musk może stworzyć własny telefon


Fox Business: Szef Twittera, Elon Musk, mówi, że rozważy stworzenie „alternatywnego telefonu” na wypadek usunięcia Twittera z Apple App Store i Google Play.

Musk napisał to w piątek wieczorem w odpowiedzi komentatorce Liz Wheeler, która napisała na Twitterze: „Jeśli Apple i Google usuną Twittera ze swoich sklepów z aplikacjami, @elonmusk powinien wyprodukować własny smartfon. Połowa kraju z radością porzuciłaby stronnicze, szpiegujące iPhony i Androidy. Człowiek buduje rakiety na Marsa, głupi mały smartfon powinien być łatwy, prawda?

„Z pewnością mam nadzieję, że do tego nie dojdzie”, odpowiedział Musk, „ale tak, jeśli nie ma innego wyboru, zrobię alternatywny telefon”.

Yoel Roth, były szef zaufania i bezpieczeństwa na Twitterze, powiedział w New York Times, że gigantowi mediów społecznościowych grozi wydalenie ze sklepów z aplikacjami Apple i Google, jeśli nie zastosują się do wytycznych.

Czy to są groźby lewicy po ogłoszeniu "amnestii"?

W środę Musk opublikował na Twitterze ankietę, pytając użytkowników Twittera, czy firma powinna „zaoferować ogólną amnestię zawieszonym kontom, pod warunkiem, że nie złamali prawa ani nie angażują się w rażący spam?”.

72% respondentów głosowało tak, a następnie Musk napisał na Twitterze, że „Amnestia zaczyna się w przyszłym tygodniu”.