Wednesday, January 25, 2023

W grudniu Twitter odnotował spadek zamówień na reklamę o ponad 70%


 Wydatki na reklamę na Twitterze drastycznie spadły w grudniu po przejęciu platformy mediów społecznościowych przez Elona Muska.

Dane z firmy zajmującej się badaniem reklam pokazały, że najlepsi reklamodawcy obniżyli swoje wydatki o 71%. Według danych Standard Media Index (SMI), wydatki na reklamę na Twitterze spadły w listopadzie o 55% w stosunku do ubiegłego roku.

Według firmy badawczej Pathmatics, w tym samym miesiącu Musk przywrócił zawieszone konta i udostępnił płatną weryfikację konta, w wyniku której oszuści podszywali się pod korporacje. 

W tym samym czasie dwie duże firmy reklamowe, prawie na pewno z motywacji politycznych, doradzały klientom tymczasowe wstrzymanie płatnych reklam na Twitterze. Nastąpiło to w okresie tradycyjnie znanym z wyższych wydatków na reklamę, ponieważ marki promują swoje produkty w okresie świątecznym.

Ostatnie dane z SMI pojawiają się, gdy Twitter zmierza do odwrócenia exodusu reklamodawców. Według szacunków Pathmatics, 14 z 30 najlepszych reklamodawców na Twitterze zaprzestało wszelkich reklam na platformie po tym, jak Musk przejął władzę 27 października.

Musk odniósł się do problemu firm wstrzymujących reklamy i powiedział, że rozumie, jeśli reklamodawcy „chcą minutę przerwy”.