Friday, May 26, 2023

Czarni konserwatyści ostrzegają, że reparacje są „sposobem” na zdobycie głosów

 FOX News: Czarni Konserwatyści mówią czarnoskórym Amerykanom, aby nie wierzyli Demokratom obiecującym im reparacje, ale że są manipulowani.

„Powiedziałabym każdemu czarnoskóremu Amerykaninowi, który wierzy, że Demokraci opracują politykę, która rozwiąże wszystkie ich problemy i że pieniądze rozwiążą wszystkie ich problemy, aby zagłębił się w historię” – była profesor Princeton, dr Carol Swain , powiedziała Fox News Digital.

„Spójrz na ludzi, którzy składają te obietnice. Czy spełnili je w przeszłości? Dlaczego teraz im wierzysz?”

Rosnące żądanie zadośćuczynienia za krzywdy niewolnictwa jest kierowane przez polityków na szczeblu stanowym i lokalnym, z miastami takimi jak Los Angeles, St Louis, Providence, i Asheville na czele.

Na poziomie federalnym, kongresmenka Cori Bush, D-Mo., wraz z kilkoma innymi postępowymi prawodawcami, przedstawiła w zeszłym tygodniu rezolucję "Reparations NOW", wzywającą do 14 bilionów dolarów reparacji dla czarnych Amerykanów. 

Swain powiedziała, że Demokraci popierają reparacje „nie dlatego, że troszczą się o Czarnych”, ale dlatego, że wierzą, że pomoże im to przy urnach wyborczych. 

„Demokraci – to właśnie robią” – powiedziała Swain. „Postrzegają to jako sposób na podekscytowanie czarnych Amerykanów na rok 2024, wierząc, że jeśli wybiorą prezydenta Demokrate, to w jakiś sposób ta osoba przepchnie to przez Kongres”.