Thursday, June 22, 2023

Czy dzisiaj zabraknie im tlenu?

 FOX News: Współzałożyciel OceanGate Expeditions dał powód, by mieć nadzieję, że pięcioosobowa załoga zaginionej łodzi podwodnej Titan nadal może zostać uratowana.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Guillermo Söhnlein przerwał milczenie w sprawie zaginionej załogi i zachęcił opinię publiczną oraz media do zachowania nadziei na uratowanie załogi i uniknięcia spekulacji na temat tego, co się stało.

„Przez ostatnie trzy dni obserwowałem z daleka, jak setki oddanych profesjonalistów pracowało niestrudzenie, aby znaleźć i uratować załogę badawczego okrętu podwodnego Titan, z którym utracono łączność podczas ekspedycji naukowej do wraku Titanica. Pilot jest moim współzałożycielem i przyjacielem” – napisał Söhnlein.

Jestem pewien, że Stockton i reszta załogi kilka dni temu zdali sobie sprawę, że najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić, aby zapewnić ich ratunek polega na rozszerzeniu limitów tych zapasów poprzez maksymalne rozluźnienie. Mocno wierzę, że okno czasowe dostępne na ich ratunek jest dłuższe niż myśli większość ludzi" - powiedział.