Wednesday, June 21, 2023

Hunter Biden nie poniesie odpowiedzialności za swoje czyny

Breitbart: „Jestem bardzo dumny z mojego syna” – powiedział dziennikarzowi prezydent Joe Biden po tym, jak Hunter Biden zgodził się przyznać do dwóch naruszeń prawa podatkowego i jednego naruszenia przepisów dotyczących broni.

Umowa pozwoli Hunterowi Bidenowi uniknąć poważniejszych zarzutów i kary więzienia.

Istnieją sprzeczne doniesienia na temat tego, czy ugoda obejmuje zakończenie wszystkich dochodzeń federalnych w sprawie Huntera Bidena.

Politico cytuje osobę zaznajomioną z ugodą, która mówi, że „ma to być kompleksowe rozwiązanie potencjalnej odpowiedzialności prawnej Huntera Bidena we wszystkich sprawach badanych przez władze federalne”.

„Sprawy te obejmują zarzuty wysunięte przez Republikanów w ostatnich latach, że jego interesy i dobrze opłacane stanowisko w zarządzie ukraińskiej firmy energetycznej Burisma stanowiły korupcję lub naruszyły ustawę o rejestracji agentów zagranicznych”.

Wydaje się, że ugoda Huntera Bidena z prokuratorem Stanów Zjednoczonych Davidem Weissem wyklucza sprawe „przekupstwa” Bidena o wartości 10 milionów dolarów. 

W międzyczasie adwokat Huntera Bidena, Christopher Clark, zasygnalizował, że ugoda oznacza, że ​​jego klient jest wolny:
„Rozumiem, że pięcioletnie śledztwo w sprawie Huntera zostało zakończone”.

W tym samym czasie Trump otrzymal date rozpoczecia sprawy sadowej gdzie grozi wieloletnia kara wiezienia za nie oddanie dokumentow do "biblioteki" czyli narodowego archiwum.