Sunday, August 27, 2023

Biden planuje zwrócić się do Kongresu o fundusze na nową szczepionkę przeciwko Covid-19, może być obowiązkowa dla wszystkich

Prezydent Biden powiedział w piątek, że planuje zwrócić się do Kongresu o dodatkowe fundusze na opracowanie nowej szczepionki na Covid-19, dodając, że może wymagać od wszystkich, aby ją przyjęli, niezależnie od tego, czy otrzymali wcześniej szczepionkę, czy nie.

Biden, który spędza wakacje w rejonie jeziora Tahoe, został w piątek zapytany przez reportera, czy może coś powiedzieć na temat wzrostu liczby przypadków Covid-19 i nowego wariantu tej choroby.

„Tak, mogę” – powiedział prezydent. „Dziś rano zaaprobowałem wniosek, który przedstawimy Kongresowi o dodatkowe finansowanie nowej szczepionki, która jest konieczna i działa”.

Dodał: „Wstępnie zaleca się, aby zalecano ją każdemu, niezależnie od tego, czy dostał go wcześniej, czy nie”.

We wniosku Białego Domu o finansowanie złożonym 11 sierpnia do Kongresu nie wspomniano o pieniądzach związanych z koronawirusem, ale uwzględniono pieniądze dla Ukrainy, amerykańskie federalne fundusze na wypadek klęsk żywiołowych oraz fundusze mające na celu wzmocnienie egzekwowania prawa na granicy amerykańsko-meksykańskiej w celu spowolnienia przepływu fentanylu do USA.

Associated Press podała, że urzędnicy spodziewają się zaktualizowanej szczepionki przeciwko Covid-19 zawierającej jedną wersję szczepu omicron o nazwie XBB.1.5.