Monday, August 21, 2023

Curtis Sliwa z Aniołów Stróżów, został zakuty w kajdanki podczas protestu

Fox News: Założyciel Aniołów Stróżów i były republikański kandydat na burmistrza Nowego Jorku , Curtis Śliwa, został aresztowany w niedzielę podczas protestu przeciwko schronisku dla migrantów w Midland Beach na Staten Island które wcześniej było domem dla seniorów w Midland Beach.

Śliwa i inni protestujący zostali aresztowani po zablokowaniu drogi w akcie, który on nazwał „obywatelskim nieposłuszeństwem”

„Eric Adams wyrzucił starszych mieszkańców tego domu opieki, aby zakwaterować nielegalnych migrantów” – powiedział Śliwa o burmistrzu Nowego Jorku w komunikacie prasowym przed wydarzeniem. „On jest nikczemny”.

Śliwa zaapelował do polityków o ich zaangażowanie w walce przeciwko oczyszczaniu budynków przed „ inwazją nielegalnych imigrantów ” na dzielnice Nowego Jorku.

„Najpierw musimy zająć się Amerykanami. Migranci, nielegalni imigranci na koniec szeregu” – powiedział. „Dlaczego ci nielegalni ludzie mogą przeskoczyć kolejkę na jej początek?”

W swoim przemówieniu Śliwa poprosił obecnych, aby zablokowali ulicę, kiedy skończy przemawiać, jako akt obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Ostatecznie Śliwa i inni zostali aresztowani, zakuci w kajdanki i umieszczeni w policyjnej furgonetce.

To już drugi raz w ciągu tygodnia, kiedy Śliwa i inni protestujący zostali aresztowani za schroniska dla migrantów.

W środę poprowadził grupę protestujących przed Creedmoor Hospital Grounds, gdzie zbudowano namiot dla migrantów.

„Miej litość. Żadnego miasta namiotowego!” Śliwa skandował, krytykując jednocześnie burmistrza Erica Adamsa. „Będziemy kontynuować protesty, dopóki nie zdecydujesz się zostać burmistrzem i reprezentować Amerykanów, którzy są obywatelami Nowego Jorku, którzy płacą podatki i stać ich na to, by każdego dnia ubierać cię w szyty na miarę garnitur za 5000 dolarów”.