Monday, August 21, 2023

Dzisiaj wszyscy czytamy o upadku ugody Huntera Bidena

Dzisiaj wszyscy czytają artykul New York Timesa ktory mial pokazac Huntera Bidena jako ofiare prawników a w rzeczywistości pokazał olbrzymią korupcję wymiaru sprawiedliwości.

Umowa pomiędzy biurem prokuratora Weissa i prawnikami Bidena rozpoczęła się z perspektywą, że Hunterowi Bidenowi w ogóle nie zostaną postawione zarzuty, a teraz może się to skończyć jego ewentualnym aktem oskarżenia i procesem.

Na początku tego roku, Weiss wydawał się być skłonny w ogóle zrezygnować z ścigania Bidena, a jego biuro było bliskie wyrażenia zgody na zakończenie śledztwa bez wymagania przyznania się do jakichkolwiek zarzutów. 

Ale korespondencja ujawnia, że ​​jego stanowisko zmieniło się wiosną, mniej więcej wtedy, gdy dwóch urzędników urzedu podatkowego (IRS) oskarżyło Departament Sprawiedliwości o utrudnianie śledztwa. Weiss nagle zażądał, aby Biden przyznał się do popełnienia przestępstw podatkowych.

Teraz agenci IRS i ich republikańscy sojusznicy twierdzą, że wierzą, że dowody, które przedstawili dokładnie w tym samym czasie, odegrały rolę w wpłynięciu na roszczenia wyższych funkcjonariuszy organów ścigania. 

Zespół prawny Bidena twierdzi, że agenci IRS złamali prawo i powinni zostać postawieni przed sądem.

„Wygląda na to, że gdyby nie odważne działania tych demaskatorów, którzy nie mieli nic do zyskania, a wszystko do stracenia, Hunter Biden nigdy nie zostałby w ogóle oskarżony” - zespół prawników jednego z agentów IRS powiedział w oświadczeniu, dodając, że pierwotna umowa odzwierciedlała preferencyjne traktowanie.

Dokładnie, co stanie się dalej, nie jest jasne. Najwyższy prawnik Bidena zrezygnował i oskarżył prokuratorów o uchylanie się od zobowiązań. A Republikanie, którzy prowadzili totalną wojnę, aby zdyskredytować umowę, starają się zmaksymalizować polityczne szkody dla prezydenta Bidena, postrzegając to jako przeciwieństwo czterech postępowań karnych Trumpa, kandydata na prezydenta ich partii.