Friday, August 11, 2023

Prezenter CNN określa rewelacje dotyczące pieniędzy rodziny Bidena jako nie kryminalne

Fox News: Prezenter CNN Jake Tapper w swoim programie w dużej mierze zlekceważyl ostatnie ustalenia Izby Reprezentantów, pokazujące, że miliony dolarów od zagranicznych podmiotów są kierowane do kilku członków rodziny Bidenów, określając ich jako „obleśne” i nie widzi żadnych dowodów przestępstwa podczas kontrowersyjnego wywiad z przewodniczącym Komisji Nadzoru 

House Oversight Jamesem Comerem, Republikanem z Kentucky.

Komisja bada wszelkie zaangażowanie prezydenta Biden w ogromne sumy, które zostały przekazane jego rodzinie, które przekraczają ponad 20 milionów dolarów i ujawniła w tym tygodniu, że jako wiceprezydent Biden jadł kolację z wieloma zagranicznymi współpracownikami swojego syna, Huntera.

Tapper rozpoczął swój wywiad w czwartek, puszczając wideo Comera z zeszłego roku, mówiącego, że jego komisja bada konkretnie prezydenta, a nie jego rodzinę. 

Comer początkowo przytoczył zeznania byłego wieloletniego partnera biznesowego Huntera, Devona Archera , który powiedział, że ówczesny wiceprezydent był włączany do telefonicznych spotkań biznesowych Huntera co najmniej 20 razy, obalając wieloletnie twierdzenie obecnego prezydenta, że ​​nigdy nie rozmawiał ze swoim synem ani jego współpracownikami o interesach.

Następnie rzucił nieco światła na podejrzanych zagranicznych partnerów biznesowych, o których wspomniano w ostatniej notatce House Oversight, podkreślając, że przed dochodzeniem nie było wiadomo, że te przelewy miały miejsce, gdy Biden był wiceprezesem.

„Cóż, zdecydowanie udowodniłeś, że ludzie, którzy są wokół prezydenta Bidena, handlowali powiązaniem z ówczesnym wiceprezydentem, a teraz prezydentem, ale nie widziałem jeszcze żadnych dowodów na to żeby prezydent zrobił coś złego” – powiedział Tapper do Comera. 

Liberalny gospodarz CNN zacytował komentarze Archera podsumowujące podejrzane interesy z Bidenami jako „tak działa świat”.

„Ponownie, po prostu szukając dowodów, ponieważ mówimy tutaj o postawieniu w stan oskarżenia, nie widzę żadnych dowodów na jakiekolwiek przestępstwo. I, szczerze mówiąc, tak działa świat w Waszyngtonie”. Tapper powiedział. „A jeśli zamierzacie podjąć wysiłek, aby spróbować zreformować Waszyngton, aby wpływowi ludzie nie mogli pozwolić swoim żonom, dzieciom, mężom i innym handlować w tym związku, będę pierwszy w kolejce do pomocy. Ale wygląda na to, że nie próbujesz tego zrobić. Wygląda na to, że próbujesz po prostu ścigać prezydenta Bidena.

Comer odpowiedział mówiąc, że republikanie Tappera próbują wdrożyć „poprawkę legislacyjną”, aby zapobiec handlowi wpływami. 

„Z pewnością jest tam obrzydliwość, tam jest obrzydliwość. Powiedz co prezydent zrobił źle?” Tapper naciskał Comera. 

"Pamiętaj, kiedy rozpoczęliśmy to dochodzenie pod koniec stycznia, narracja była taka, że ​​laptop był rosyjską dezinformacją. Rodzina Joe Bidena nigdy nie otrzymała pieniędzy z Chin, rodzina Joe Bidena nigdy nie otrzymała żadnych z tych pieniędzy, gdy był wiceprezydentem, a Joe Biden nigdy nie komunikował się z żadną z osób, które wysłały te pieniądze jego rodzinie. Wszystkie cztery rzeczy okazały się fałszywe” – odpowiedział Comer. „Więc nasze dochodzenie już ujawniło wiele informacji. Myślę, że nawet jeśli moi przyjaciele z CNN mogą nie być ciekawi, myślę, że większość Amerykanów, jest."

Comer kontynuował później: „Pamiętaj, że jest wiadomość tekstowa od Huntera Bidena, w której narzeka, że ​​​​musi oddać ojcu połowę swojej pensji. Więc przejrzeliśmy wiele zapisów bankowych. Nie przejrzeliśmy wszystkich zapisów bankowych. Ale spójrz, złapaliśmy Joe Bidena na kilku kłamstwach, w tym, że nigdy nie rozmawiał z żadnym z tych skorumpowanych ludzi z obcych krajów, którzy wysyłają pieniądze jego rodzinie. Jadł kolację z niektórymi z nich, więc jest, więcej niż wystarczających dowodów, aby wykazać, że Joe Biden nie był prawdomówny z narodem amerykańskim. I wiesz, on ma wiedzę, że jego rodzina prała pieniądze. Musiał.

Tapper zakończył swój wywiad, mówiąc Comerowi „wróć, kiedy będziesz miał więcej do omówienia”.