On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, August 15, 2023

Prokurator okręgowy w Georgii daje Trumpowi czas do 25 sierpnia na oddanie się organom ścigania

Prokurator okręgowy stanu Georgia Fani Willis dał byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi i 18 innym osobom wymienionym w poniedziałkowym akcie oskarżenia czas do 25 sierpnia na oddanie się organom ścigania.

Willis w poniedziałek wieczorem podczas konferencji prasowej powiedziała, że ​​chciałaby, aby proces odbył się w ciągu sześciu miesięcy. 

"Trump i inni oskarżeni oskarżeni w tym akcie oskarżenia odmówili zaakceptowania przegranej Trumpa i świadomie i dobrowolnie przyłączyli się do spisku mającego na celu bezprawną zmianę wyniku wyborów na korzyść Trumpa."

Adwokat konstytucyjny Mark Smith, były członek zespołu przejściowego Trumpa, nazwał akt oskarżenia „oszałamiającym” i powiedział, że działania Trumpa w Georgii po wyborach w 2020 roku były chronione przez Konstytucję. 

„Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych wyraźnie mówi, że mamy prawo do składania petycji do rządu we wszystkich formach, jeśli mamy skargę. Teraz nie ma sporu, że Donald Trump i jego zespół prawny spierali się, kto wygrał głosy elektorskie w Georgii w 2020” – powiedział Smith. 

Mark Levin, gospodarz programu „Life, Liberty & Levin”, powiedział: 

„Cóż, Stalin byłby dumny. Jestem pewien, że Putin jest dumny. Jestem pewien, że nasi wrogowie świętują, a nasi sojusznicy są zbulwersowani tym, co się tutaj dzieje”.