Friday, August 4, 2023

Sekretarz ds energii potajemnie konsultowała się z najwyższym chińskim urzędnikiem przed uwolnieniem rezerwy strategicznej

 Fox News: Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm przeprowadziła wiele rozmów z najwyższymi urzędnikami ds energii chińskiego rządu na kilka dni przed ogłoszeniem przez administrację Bidena, że ​​wykorzysta Strategiczne Rezerwy Ropy Naftowej (SPR), aby walczyć z wysokimi cenami benzyny w 2021 roku (przed wyborami do Kongresu).

Kalendarze Departamentu Energii uzyskanych przez Fox News Digital – ujawniają, że administracja Bidena prawdopodobnie omawiała swoje plany uwolnienia ropy z SPR z Chinami przed jego publicznym ogłoszeniem. 

Według kalendarzy Granholm rozmawiała w cztery oczy z wieloletnim starszym członkiem Komunistycznej Partii Chin, 19 listopada 2021 r. i dwa dni później, 21 listopada 2021 r. Następnie, w dniu 23 listopada tego roku Biały Dom ogłosił uwolnienie 50 milionów baryłek ropy z SPR, największe tego typu uwolnienie w historii Stanów Zjednoczonych.

„Liczba spotkań sekretarza Granholm za zamkniętymi drzwiami z urzędnikiem energetycznym związanym z KPCh rodzi poważne pytania dotyczące poziomu chińskiego wpływu na program energetyczny administracji Bidena” – powiedziała Caitlin Sutherland.

„Zamiast skupić się na stworzeniu prawdziwej niezależności energetycznej dla Ameryki, Granholm była zajęta kopiowaniem chińskiej propagandy energetycznej i naleganiem, że„ wszyscy możemy się uczyć na podstawie tego, co robią Chiny ”- kontynuowała Sutherland. „Opinia publiczna zasługuje na to, aby wiedzieć, w jakim stopniu chińscy urzędnicy infiltrują politykę energetyczną i bezpieczeństwo USA”.