Tuesday, October 17, 2023

Administracja Bidena zgodziła się na wygaśnięcie sankcji ONZ dla Iranu wobec programu rakiet balistycznych

Fox News: Według ekspertów, w wojnie z Izraelem, Hamas otrzyma potężny zastrzyk, jeśli Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy pozwolą na zniesienie sankcji ONZ dotyczących zdolności Iranu do zakupu i dostarczania rakiet wrogom Stanów Zjednoczonych i Izraela.

W nadchodzącą środę przypada tak zwany „Dzień Przejścia”, kiedy wchodzi w życie wygaśnięcie embargo ONZ na możliwości Iranu w zakresie pozyskiwania i sprzedaży rakiet i dronów.

Richard Goldberg, który za rządów Trumpa zasiadał w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego jako dyrektor ds. przeciwdziałania irańskiej broni masowego rażenia, powiedział Fox News Digital: „Prezydent wygłasza przemówienie, w którym mówi, że jest załamany obrazami przedstawiającymi największą masakrę Żydów od czasu Holokaustu i sprzeciwia się Hamasowi, a tydzień później wręcza prezent sponsorowi Hamasu, Iranowi. Serce mi pęka, gdy widzę, jak prezydent znosi to embargo.

Goldberg powiedział, że zniesienie sankcji ONZ na irański program rakietowy „będzie ogromnym zwycięstwem Teheranu, które służy po prostu jako nagroda za terroryzm i proliferację na całym świecie”.