Tuesday, October 3, 2023

Związek dokerów ogłasza upadłość w związku z pozwem dotyczącym spowolnienia pracy

Fox Business: Międzynarodowy Związek Dokerów i Magazynów (ILWU), reprezentujący amerykańskich dokerów na zachodnim wybrzeżu, złożył w zeszłym tygodniu wniosek o ochronę przed upadłością w związku z toczącym się pozwem dotyczącym nieuczciwego spowolnienia i przestojów w pracy.

ILWU twierdzi, że nie może już sobie pozwolić na opłaty prawne wynikające z toczącego się sporu z byłym operatorem terminalu portowego.

ILWU, która reprezentuje 22 000 pracowników doków i magazynów w portach na zachodnim wybrzeżu od San Diego do stanu Waszyngton, w tym w najbardziej ruchliwym porcie kontenerowym w kraju w Los Angeles i Long Beach.

W 2019 roku sąd federalny stwierdził, że ILWU dopuściła się nielegalnych praktyk w zakresie zatrudnienia w latach 2013–2017 poprzez spowolnienie i przestoje w pracy, pociągając związek do odpowiedzialności za odszkodowanie w wysokości 93,6 mln dolarów przeciwko ICTSI Oregon, która w tym czasie obsługiwała terminal żeglugowy w porcie w Portland.

CTSI, z siedzibą na Filipinach i będąca spółką-matką ICTSI Oregon, przekazała agencji Reuters w oświadczeniu, że ogłoszenie upadłości ILWU było „najnowszym manewrem związku mającym na celu uniknięcie odpowiedzialności”.