Wednesday, November 22, 2023

Amazon chce pomóc 2 milionom ludzi w rozwijaniu umiejętności związanych z sztuczną inteligencją

Foxbusiness(.)com: Amazon chce do połowy dekady pomóc w rozwijaniu umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją 2 milionom ludzi, przy ciągłym szybkim rozwoju technologii.

Gigant handlu elektronicznego i technologii zobowiązał się do tego w poniedziałkowym poście na blogu napisanym przez wiceprezesa AWS ds. danych i AI Swamiego Sivasubramaniana, w którym stwierdził, że wysiłki mające na celu osiągnięcie tego celu będą obejmować trzy inicjatywy. Nazwano to przedsięwzięcie „AI Ready”.

Według Amazona ma to „pomóc tym, którzy pragną poznać sztuczną inteligencję i skorzystać z ogromnych możliwości, jakie się przed nimi otwierają”.

Część działań „AI Ready” obejmie kursy dla „odbiorców biznesowych i nietechnicznych” oraz „programistów i odbiorców technicznych”, które będą dostępne bezpłatnie. Firma podała, że ​​w sumie dla grup zostanie uruchomionych osiem nowych szkoleń. 

Tymczasem ponad 50 000 uczniów szkół średnich i studentów otrzyma stypendia na pokrycie kosztów kursu Udacity poświęconego generatywnej sztucznej inteligencji – podała firma. Amazon oszacował, że stypendia będą łącznie warte ponad 12 milionów dolarów. 

W połowie września LinkedIn przeprowadził ankietę , z której wynikało, że większość specjalistów na całym świecie „jest podekscytowana możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji”. Wskazało również, że 49% miało obawy, że ich obecny poziom wiedzy na temat sztucznej inteligencji musi być szerszy niż obecnie – twierdzi LinkedIn. 

Trzeba tutaj dodac, ze w tym roku liczba ogłoszeń o pracę odnoszących się do sztucznej inteligencji gwałtownie wzrosła.