Wednesday, November 8, 2023

Republikanie ponieśli porażki w lokalnych wyborach

Foxnews(.)com: Demokraci w całym kraju odnieśli znaczące zwycięstwa w wielu wyścigach, które Republikanie mieli nadzieję wykorzystać jako odskocznię do wyborów w 2024 roku.

Republikanie (GOP) również odnieśli pewne zwycięstwa, ale daleko im do oczekiwanego zakończenia cyklu wyborczego i stracili szansę na osiągnięcie znaczącego impetu w przyszłym roku.

Demokrata, gubernator Kentucky Andy Beshear odniósł jedno z najbardziej znaczących zwycięstw wieczoru, pokonując swojego republikańskiego przeciwnika, prokuratora generalnego stanu Kentucky Daniela Camerona, w wyścigu, który według wielu był możliwy do wygrania dla GOP, biorąc pod uwagę konserwatywne korzenie stanu.

Demokraci w Wirginii również mieli powód do świętowania we wtorek, kiedy zdobyli kontrolę w Izbie Delegatów od Republikanów i udaremnili wysiłki gubernatora GOP, mające na celu odwrócenie stanu Senatu od wąskiej większości Demokratów, która obecnie kontroluje izbę.

Wybory do organów legislacyjnych w Wirginii przyciągnęły ogromną uwagę całego kraju, a zarówno Demokraci, jak i Republikanie wydali miliony na wyścigi, które w kręgach politycznych były postrzegane jako kluczowy barometr przed wyborami na prezydenta w 2024 r. i kontrolą Kongresu.

W Ohio zwolennicy wpisania do konstytucji „prawa” do aborcji odnieśli miażdżące zwycięstwo, gdy wyborcy przeważającą większością głosów zagłosowali na „tak” w referendum. 

Polonia News: Do tej pory Demokraci unikali jak ognia referendum w tej sprawie, ale ta porażka może ich zachęcić do wpisania aborcji do konstytucji innych stanów a potem konstytucji Stanów Zjednoczonych.