On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, November 2, 2023

Walka, aby uniemożliwić Trumpowi ponowne kandydowanie do Białego Domu

Breitbart.com: Wysiłki mające na celu wykorzystanie zawartej w Konstytucji klauzuli „powstania”, aby uniemożliwić byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi ponowne kandydowanie do Białego Domu, zwracają się w czwartek do Minnesoty z ustnymi wystąpieniami przed stanowym Sądem Najwyższym, rozprawa, która odbędzie się w miarę upływu czasu podobny przypadek ma miejsce w Kolorado.

Pozwy te należą do kilku wniesionych w całym kraju w celu wykluczenia Trumpa z głosowania w stanach w 2024 r. w związku z jego rolą w ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia 2021 r ., który miał na celu uniemożliwienie Kongresowi potwierdzenia zwycięstwa Joe Bidena . Sprawy Kolorado i Minnesoty są najdalej zaawansowane i skierowały jedną lub obie sprawy na oczekiwaną drogę do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który nigdy nie rozstrzygnął tej kwestii.