Thursday, December 21, 2023

Harvard przyznaje, że w pracach rektor uniwersytetu wykryto kilka przypadków plagiatu

Foxnews.com: Harvard przyznał, że w środę znalazł więcej przypadków „powielającego się języka” w pracy akademickiej prezydent Claudine Gay, po tym jak Kongres rozszerzył swoje dochodzenie przeciwko szkole, żądając informacji, czy studenci i rektor uniwersytetu przestrzegają tych samych standardów w zakresie plagiatu. 

Harvard Corporation, najwyższy organ zarządzający uniwersytetu, opublikował w środę wieczorem podsumowanie, w którym stwierdza, że ​​Gay zwróci się do Biura Rektora Harvardu o trzy poprawki w jej  rozprawy doktorskiej z 1997 r.

W wyniku dodatkowej analizy Harvard stwierdził, że znalazł dwa dodatkowe przypadki „powielania języka bez odpowiedniego przypisu”.

Nastąpiło to ponad tydzień po tym, jak Harvard Corporation stwierdziła, że ​​chociaż „niezależna recenzja prac Gay przeprowadzona przez wybitnych politologów” nie wykazała „żadnego naruszenia standardów Harvardu dotyczących niewłaściwego postępowania badawczego”, rektor uniwersytetu „aktywnie zwraca się o cztery poprawki w dwóch artykułach, aby wstawić cytaty i cudzysłowy pominięte w publikacjach oryginalnych.” 

W zeszłym tygodniu Gay przedstawiła poprawki do dwóch artykułów opublikowanych w 2001 i 2017 r., ale środowe ustalenia dotyczące jej rozprawy doktorskiej z 1997 r. zadają zawstydzający cios prestiżowemu uniwersytetowi.  

PN: Klopot polega na tym, ze Harvard nie czuje sie zawstydzony a wrecz przeciwnie, aktywnie broni swoja skrajnie lewicowa rektorke ktora juz dawno powinna byc usunieta z prestiżowego stanowiska. Miedzy innymi robi to nazywając plagiat „powielaniem się języka”. Lewica robi sie coraz lepsza i skuteczniejsza w zmienianu definicji wszystkiego co jest wazne.