Saturday, December 23, 2023

Polacy zdradzeni przez własny rząd – powiedział Ronald Reagan 23 grudnia 1981 r

Dziś rano Polska Agencja Prasowa (PAP) przypomniała, że tego samego dnia 1981 roku prezydent Ronald Reagan wygłosił do narodu amerykańskiego przemówienie bożonarodzeniowe które w dużej mierze poświęcone ono było sytuacji w Polsce.

Być może dlatego nowy rząd, w dużej mierze uważany na świecie za centrowy, choć w rzeczywistości składający się w dużej części z polityków „postkomunistycznych”, tak bardzo chce przejąć kontrolę nad tą agencją, robiąc to daleko poza granicami prawa.

Wyżej wymienieni politycy nie chcą, aby Polacy wiedzieli, co dzieje się w ich kraju, dlatego starają się przejąć kontrolę nad wszystkimi mediami, w tym PAP.

Czterdzieści dwa lata temu Reagan podkreślał, że Polacy zostali zdradzeni przez swój rząd i wydaje się, że dokładnie to samo dzieje się teraz.

„Kiedy dzisiaj do Was mówię, ważą się losy dumnego i starożytnego narodu. Od tysiąca lat w Polsce, w krainie głębokiej wiary religijnej, obchodzone jest Boże Narodzenie, ale to Boże Narodzenie nie przynosi radości odważnym Polacy. Zostali zdradzeni przez własny rząd” – powiedział prezydent Reagan.

Dokładnie to samo dzieje się dzisiaj. Polacy głosowali za zmianą rządu, mając nadzieję na lepszy rząd i lepsze relacje z Unią Europejską i innymi narodami. Wygląda na to, że zostali okłamani i – tak jak w 1981 roku – zdradzeni. Prezydent Duda dwukrotnie w tym tygodniu powiedział, że nowy rząd, działający zaledwie tydzień, łamie konstytucję, a oni nadal z zadowoleniem prą naprzód.

Dziękuję zatem odważnemu dziennikarzowi Polskiej Agencji Prasowej, któremu już powiedziano, że zostaną usunięci z pracy, za przypomnienie tego historycznego wystąpienia. Dziękuję!


Prezydent Duda powinien dzisiaj przemówić do narodu polskiego i zacytować Ronalda Reagana. To by pasowało.


Ponieważ znalezienie powyższego wystąpienia nie jest łatwe, zamieszczam link do niego.